یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نظارت بر استاندارد کالاهای وارداتی از گمرک پیام

danesheroz1 تیر ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
نظارت بر استاندارد کالاهای وارداتی از گمرک پیام

دانش روز: مدیرکل استاندارد استان البرز از روند نظارت بر ورود کالاهای استاندارد وارداتی از پایانه گمرک پیام به استان البرز خبر داد و تدوین استانداردهای ملی را عمده اولویت استان البرز در سال جاری دانست.

به گزارش دانش روز، علی سعادتی گفت:  در راستای نظارت بر ورود کالاهای استاندارد وارداتی از پایانه خط گمرک پیام مورد نظارت کارشناسان استاندارد قرار می گیرد و پس از بررسی و آزمون در آزمایشگاه های مربوطه مجوز واردات برای آنها صادر می شود.

وی تأکید کرد: در صورتی که هر کالایی با استاندارد مربوطه مطابقت نداشته باشد سریعاً مرجوع خواهد شد.

مدیرکل استاندارد استان البرز بیان کرد: از ابتدای سال تا کنون یک محموله کالای فاقد لامت استاندارد، با بررسی کارشناسان دارای مجوز استاندارد شده و با لوگوی استاندارد کالا وارد بازار شدند.

تدوین استانداردهای ملی از اولویت های استان البرز

سعادتی درادامه با اشاره به تدوین استانداردهای ملی در استان از اساتید، نخبگان و دانشجویان جهت تدوین این مهم دعوت به عمل آورد و گفت: این مهم یکی از اولویت های اساسی استان البرز است و ارتباط دو سویه ای بین دانشگاه و صنعت را ایجاد خواهد کرد.

وی با اشاره به تدوین ۳۱ استاندارد ملی در سال ۹۱ اظهار امیدواری کرد: به همت مسئولان، کارشناسان و متخصصان در سال ۹۲ شاهد افزایش کالاهای استاندارد در استان باشیم.

این مسئول در پایان تأکید کرد: تولید کنندگان استان باید در راستای استاندارد سازی و بالابردن کیفیت تولیدات خود کوشا باشند و با حضور فعال در بازارهای جهانی حماسه اقتصادی را خلق سازند.

منبع:استانداری البرز

دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۰
کد خبر : 37789
بازدیدها: 221

پاسخی بگذارید »