یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نصرالله سجادی هم از مجلس رای اعتماد نگرفت

danesheroz1 آبان ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
نصرالله سجادی هم از مجلس رای اعتماد نگرفت

دانش روز: مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی برای وزارت ورزش و جوانان به نصرالله سجادی رای اعتماد نداد. این سومین گزینه وزارت ورزش و جوانان در دولت حسن روحانی بود که موفق به کسب رای اعتماد لازم از نمایندگان مجلس نشد.

 به گزارش دانش روز، مجلس شورای اسلامی از صبح امروز یکشنبه در جلسه علنی خود به بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی دولت یازدهم برای وزارت ورزش و جوانان پرداخت که در پایان این جلسه و پس از رای گیری از نمایندگان، نصرالله سجادی موفق به کسب آرا لازم برای مدیریت این وزارتخانه نشد.

از مجموع ۲۵۳ رای نمایندگان مجلس، سجادی فقط ۱۲۴ رای موافق گرفت، درحالیکه از مجموع آرای ماخوذه ۱۰۷ رای مخالف و ۲۲ رای ممتنع داشت. طبق اعلام علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، سجادی هم نتوانست از مجلس رای اعتماد بگیرد.

سجادی در حالی موفق به کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی برای وزارت ورزش و جوانان نشد که پیش از این مسعود سلطانی‌فر و سیدرضا صالحی امیری به عنوان گزینه‌های پیشنهادی دکتر حسن روحانی برای این وزارتخانه به مجلس معرفی شده بودند اما هیچ یک از آنها هم موفق به کسب رای اعتماد لازم نشده بودند.

سجادی بعد از انتخاب سیدرضا صالحی امیری به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان، از سوی وی به عنوان معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای این وزارتخانه منصوب شد اما بعد از اینکه صالحی امیری از کسب رای اعتماد لازم بازماند، به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شد. در هر صورت و به دنبال عدم رای اعتماد نمایندگان مجلس به سجادی، وزارت ورزش و جوانان بازهم بدون وزیر ماند تا بلاتکلیفی ورزش همچنان ادامه داشته باشد.

در حال حاضر محمد شریعتمداری، سرپرست وزارت ورزش و جوانان است. وی پس از عدم رای اعتماد مجلس به صالحی امیری به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب شد.

منبع: مهر

یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۸
کد خبر : 73011
بازدیدها: 330

پاسخی بگذارید »