یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نصب سبد بسکتبال در مدارس راهنمایی از مهر ماه

28 danesheroz اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۲ ۰

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: در راستای ایجاد یک رشته برای هر پایه تحصیلی، از مهرماه امسال رشته ورزشی “بسکتبال” ویژه دانش‌آموزان اول متوسطه اول (اول راهنمایی) اجرا می‌شود

کیومرث هاشمی با بیان اینکه از امسال مدارس ملزم به اجرای طرح بسکتبال برای دانش آموزان اول متوسطه اول هستند، افزود: سازمان پژوهش در حال تدوین راهنمای معلم این رشته ورزشی است که در حال نهایی شدن برای چاپ است.

به گفته وی، برای افزایش بازدهی این رشته ورزشی در مدارس، در طول تابستان کلاس‌های آموزش ضمن خدمت ویژه معلمان این پایه برگزار خواهد شد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: برای پایه دوم متوسطه اول نیز رشته ورزشی والیبال پیشنهاد شده که تاکنون به نتیجه نهایی در این باره نرسیده‌ایم.

هاشمی افزود: در راستای توسعه ورزش و تربیت‌بدنی در بین دانش‌آموزان هر ساله یک یا ۲ رشته ورزشی در ۲ پایه تحصیلی اجرایی می‌شود.

وی درباره آخرین وضعیت ساخت و ساز سالن‌های ورزشی که پیش از این بارها وعده آن از سوی وزارتخانه اعلام شده است، اظهار کرد: از ۴۰۰۰ سالنی که آموزش و پرورش احداث آن را در برنامه خود قرار داده است، احداث ۲۸۰۰ سالن آغاز شده و بیش از ۵۰۰ سالن از این تعداد نیز به بهره‌برداری رسیده است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش ادامه‌ داد: تا پایان برنامه پنجم توسعه ۴۰۰۰ سالن و ۴۰۰ استخر ویژه دانش‌آموزان به اتمام خواهد رسید.

هاشمی ادامه داد: از ۴۰۰ استخری که جز تعهدات آموزش و پرورش است، عملیات احداث ۲۸۰ استخر آغاز شده و حدود ۵۵ استخر نیز به بهره‌برداری رسیده است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: با توجه به اعلام سیاست‌های کلی وزارت آموزش و پرورش در تحول بنیادین یکی از موضوعات مهم و مورد تاکید در این سیاست‌ها، توسعه و توجه به ورزش و تربیت‌بدنی در مدارس است که موجب دلگرمی و ادامه برنامه‌های مدارس در حوزه ورزشی است.

وی خاطر نشان کرد: برای رسیدن به اهداف سیاست‌های کلی باید در بحث محتوای درس تربیت‌بدنی و موسسه فضاهای ورزشی جدیت بیشتری داشته باشیم.

شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۷
کد خبر : 16641
بازدیدها: 214

پاسخی بگذارید »