یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نصب تلسکوپ روی ماه

danesheroz1 تیر ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
نصب تلسکوپ روی ماه

دانش روز: دانشمندان قصد دارند با نصب تلسکوپی بر روی ماه تا سال ۲۰۱۶، “علم شهروندی” فضا را توسعه دهند

به گزارش دانش روز، دو شرکت خصوصی در حال مشارکت در پروژه ای هستند که طی آن یک تلسکوپ رادیویی برد بالا، روی ماه تا سال ۲۰۱۶ نصب شود و مردم روی زمین بتوانند از طریق اینترنت به مشاهدات آن دسترسی یابند.

شرکت Moon Express در تلاش برای ساخت روباتی برای فرود یک روبات بر روی ماه است و شرکت انجمن بین المللی رصد ماه ILOA نیز قرار است یک زمینه حضور دائمی بر روی ماه را فراهم آورد.

آنها قصد دارند نخست در سال ۲۰۱۵ یک تلسکوپ چشمی به اندازه یک جعبه کفش به نام  ILO-X را به ماه ارسال کنند. سپس در سال بعد از آن یک آنتن بشقابی دو متری نیز به آن بیفزایند.

این دو تلسکوپ ها از طریق اینترنت قابل دسترسی خواهند بود و امکان جستجوی علمی، پخش تجاری و آموزش کهکشانی قرن ۲۱ و در کل علم شهروندی را از روی ماه فراهم می آورد.

این تلسکوپ ها با یکدیگر که “رصد بین المللی ماه” خوانده می شوند روی لبه دهانه ماه قرار می گیرند که از سطح، سه مایل ارتفاع دارد.

این نخستین ماموریت به قطب جنوب ماه خواهد بود که تجاری و همچنین آموزشی نیز هست. شرکت Moon Express همچنین قصد دارد تا کاوش هایی را در زمینه ذخایر معدنی و آب نیز بر روی تنها قمر زمین انجام دهد.

دکتر رابرت ریچاردز مدیر اجرایی Moon Express گفت: این ماموریت فرود تاریخی را بر روی منطقه کاوش نشده از ماه فراهم می کند که ممکن است غنی ترین ذخایر منظومه شمسی را در خود داشته باشد.

این شرکت در سال ۲۰۱۰ به عنوان یک شرکت تجاری منابع ماه راه اندازی شد و در حال حاضر برای توسعه کاوشگری که روی ماه فرود بیاید با ناسا همکاری دارد.

پیش بینی می شود این پروژه حدود ۱۰۰ میلیون دلار هزینه بردارد.

منبع:مهر

شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۳
کد خبر : 40008
بازدیدها: 234

پاسخی بگذارید »