دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نصب بزرگترین تابلوی ترافیکی کشور در البرز

danesheroz1 مرداد ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
نصب بزرگترین تابلوی ترافیکی کشور در البرز

دانش روز: سرپرست مرکزمدیریت راه های استان البرزگفت: بزرگترین تابلوی پیام نگار ترافیکی کشور درآزاد راه تهران – کرج به زودی نصب می شود

به گزارش دانش روز،  مهدی شاملو افزود: این تابلو با هدف اطلاع رسانی به مسافران و آگاهی آنان از وضعیت راههای استان کشور در ورودی شرقی کرج جانمایی شده است.

وی اظهارکرد: بابهره برداری از این تابلو، امکان برنامه ریزی و انتخاب مسیر صحیح برای مسافران فراهم می شود.

شاملو با اشاره به اینکه علاوه براین تابلو،تجهیزات حمل ونقل هوشمند درمحورهای ارتباطی این استان نیزبه منظورافزایش مدیریت جریان ترافیک افزوده می شود بیان کرد: هشت دستگاه تردد شمار نیز در محورهای رفت و برگشت کرج – طالقان، اشتهارد – اختر آباد، اشتهارد- نظرآباد و ابتدای محور قدیم کرج – قزوین دراستان نصب می شود.

وی افزود: با نصب این تردد شمارها ، تعداد کل دستگاه های تردد شمارموجود در استان به ۳۰ تردد شمار افزایش می یابد.

شاملو یادآورشد:دستـگاه های تردد شمار برخط (آنلاین) یکی از زیرمجمـوعه های حـمل و نقل هوشمند(ITS) است که در حال حاضر مورد استفاده این اداره کل قرار گرفته است.

وی اظهارکرد: امکان اخذ اطلاعات لحظه ای تردد وسایل نقلیه به تفکیک سبک و سنگین، شناسایی ساعات اوج سفر و معرفی آن به رانندگان، شناسایی و معرفی ساعات اوج تردد محورها به پلیس راه برای نظارت و کنترل بیشتر، شناسایی محورهای دارای تخلفات سرعت و فاصله غیر مجاز و اعمال اقدامات پیشگیرانه ازجمله قابلیت های این دستگاه است .

شاملو بیان کرد: مقایسه میزان تردد محورها نسبت به ظرفیت آنها ونیزتحلیل و برنامه ریزی بر اساس داده های موجود در جهت اطلاع از وضعیت رفتار ترافیکی درمحورهای استان و ارسال نتایج حاصله به مراجع ذیصلاح از نتایج کاربرد دستگاه های تردد شمار برخط در محورهای مواصلاتی استان است.

سرپرست مرکزمدیریت راه های استان البرز یادآورشد: با توجه به شرایط و موقعیت استان البرز که در تمام طول سال از تردد بسیار بالایی در محورهای ارتباطی برون شهری برخوردار است، لزوم گسترش تعداد تردد شمارها برای استخراج دقیق آمار و اطلاعات میزان تردد و تحلیل کاربردی آن به منظور برنامه ریزی و مدیریت جریان ترافیک و تدوین برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت برای افزایش ایمنی تردد ضروری است

منبع:ایرنا

چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۱
کد خبر : 52714
بازدیدها: 240

پاسخی بگذارید »