پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نشست شورای امنیت با مخالفان سوری

danesheroz1 مرداد ۲, ۱۳۹۲ ۰
نشست شورای امنیت با مخالفان سوری

دانش روز: نماینده انگلیس در شورای امنیت سازمان ملل متحد از برنامه این نهاد برای دیدار با مخالفان سوری در روز جمعه چهارم مرداد خبر داد.

به گزارش دانش روز،  “مارک لیال گرانت” با اعلام این موضوع گفت : این دیدار به صورت غیر رسمی برگزار شده و “احمد الجربا” رئیس جدید ائتلاف مخالفان سوری، رهبری هیئت شورشیان سوری را در این نشست بر عهده خواهد داشت.

به گفته نماینده انگلیس در سازمان ملل، این نشست موقعیتی برای شورای امنیت سازمان ملل فراهم می‌آورد تا در فضایی غیررسمی و نزدیک با اعضای شورای مخالفان درباره مسائل کلیدی مرتبط با بحران سوریه به گفتگو بنشیند

پایان‌ بخشیدن به اعمال خشونت و مقدمه‌ چینی برای برگزاری کنفرانس ژنو ۲ و همچنین یافتن راه حل های عملی برای مشکلاتی چون ارسال کمکها، مسائل مربوط به حقوق بشر، آوارگان یا محافظت از غیرنظامیان در سوریه، از جمله سرفصل‌های این گفتگو هستند

بر اساس این گزارش، هنوز مشخص نیست که آیا “سلیم ادریس” فرمانده ارتش آزاد سوریه در نشست روز جمعه شرکت خواهد کرد یا نه.

یکی از افرادی که در این نشست شرکت خواهد کرد، رئیس نمایندگی ائتلاف شورشیان سوری در آمریکا است. دیپلمات های سازمان ملل از احتمال نشست های جانبی در حاشیه جلسه روز جمعه با شورشیان خبر می دهند.

به نوشته رویترز “جان کری” وزیر امور خارجه آمریکا، روزهای پنجشنبه و جمعه در نیویورک خواهد بود، اما هنوز مشخص نیست که آیا در این جلسه حضور خواهد داشت یا خیر.

منبع:مهر

چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۴
کد خبر : 41915
بازدیدها: 274

پاسخی بگذارید »