شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نشست “دوستان سوریه” امروز با مشارکت ۴۰ کشور در تهران

28 danesheroz خرداد ۸, ۱۳۹۲ ۰
نشست “دوستان سوریه” امروز با مشارکت ۴۰ کشور در تهران

نشست “دوستان سوریه” امروز (چهارشنبه) و در چارچوب حل سیاسی بحران سوریه با شرکت هیئت‌هایی از ۴۰ کشور جهان در تهران برگزار می‌شود

به ‌گزارش دانش روز ، در حالی که نشست دوستان سوریه از امروز (چهارشنبه) و با شرکت ۴۰ کشور و سازمان منطقه‌ای و بین المللی در تهران برگزار می‌شود، عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه در سخنانی ابراز امیدواری کرد که برگزاری این نشست و تبادل آرا و اندیشه‌های مشارکت‌کنندگان و مباحثی که در آن مطرح خواهد شد، در موفقیت نشست ژنو۲ درباره سوریه مؤثر واقع شود.

عراقچی افزود: جمهوری اسلامی ایران بین گروه‌های تروریستی و معارضان واقعی سوری که دنبال حل بحران سوریه هستند تفاوت قائل است، معارضانی که قائل به حل بحران از طریق گفت‌وگو با دولت بوده و به راه‌حل مسالمت‌آمیز ایمان داشته باشند.

در این چارچوپ، علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه از تعدادی از رؤسای هیئت‌هایی که برای شرکت در نشست “دوستان سوریه” وارد تهران شده‌اند استقبال کرد.

آقای صالحی روز گذشته با “فیصل مقداد” معاون وزیر خارجه سوریه نیز دیدار داشت که گفته می‌شود عمده مباحث مطرح در این دیدار، سازوکارهای برگزاری این کنفرانس و مهمترین مباحث آن بوده است.

وزیر امور خارجه همچنین با امیل لحود رئیس جمهور سابق لبنان، یوسف الحارثی معاون وزیر خارجه عمان، دیوید ولاسکس معاون وزیر خارجه ونزوئلا و همچنین “بولیوا خوان آلورالدا” معاون وزیر خارجه بولیوی نیز دیدار و بر ضرورت حل مسالمت‌آمیز بحران سوریه تأکید کرد.

 

منبع : تسنیم

چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۵
کد خبر : 22132
بازدیدها: 222

پاسخی بگذارید »