چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی دانش روز:

نشست خبری آموزش و پرورش ناحیه ۱ کرج در آستانه بازگشایی مدارس

danesheroz1 شهریور ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
نشست خبری آموزش و پرورش ناحیه ۱ کرج در آستانه بازگشایی مدارس

دانش روز: مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک کرج گفت: همزمان با جشن شکوفه ها چهار هزار کلاس اولی فردا یکشنبه در استان البرز به کلاس های درس می روند .

به گزارش دانش روز، جشن شکوفه های استان البرز فردا به صورت متمرکز در مدرسه شهید علافی ها درکرج برگزار می شود.

در این  راستا علی حجرگشت در نشست خبری امروز صبح در آموزش و پرورش این ناحیه افزود:  ساماندهی فضاها و نیروی انسانی از جمله اقدامات انجام شده در البرز و کرج است.

وی افزود: آموزش نیروی انسانی برای کتاب های پایه ی سوم دبستان و سال اول دوره اول متوسطه(هفتم) تغییر یافته  از ۱۵تیر ماه تا پایان شهریورانجام شده و دوره آموزش آنها به اتمام رسید و همچنین ساماندهی نیرو ها، کار نیرو های انتقالی و بازنشسته تا ۱۵ شهریور به اتمام رسید.
وی جشن جشن  شکوفه ها و باز گشایی مدارس را به شرح ذیل عنوان کرد:
۱) جشن شکوفه ها فردا ۳۱ شهریور در کل کشور و مراسم متمرکز درناحیه در مدرسه ی شهید علافی ها برگزار
می گردد.
۲) مراسم بازگشایی اول  مهر  مراسم متمرکز ناحیه ۱ در مدرسه ۱۳آبان برگزار و مراسم متمرکز استان هم در دبیرستلن شهدای انقلاب ناحیه ۳ برگزار می شود.
وی همچنین با اشاره به اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت دراین ناحیه بیان کرد: در ۲۳ پایگاه تابستانی فعال در این ناحیه شامل مدارس، کانونهای فرهنگی تربیتی و مراکز ورزشی در تابستان سال جاری شش هزار و ۵۰۰ دانش آموز از فعالیت های فرهنگی، هنری، ورزشی و … این مراکز استفاده کردند.


مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک کرج اجرای طرح هجرت در ۱۷ مدرسه را از دیگر فعالیت های دانش آموزی در تابستان سالجاری در این ناحیه برشمرد و گفت: این طرح با همکاری بسیج، آموزش و پرورش و دانش آموزان اجرا شد و هشت مدرسه دیگر با هماهنگی شهرداری کرج شاداب سازی، بازسازی و آسفالت شد
وی اسکان موقت هفت هزار نفر از فرهنگیان کشور را در یک خانه معلم و سه مدرسه ناحیه یک کرج را از طریق اقدامات این ناحیه در تابستان امسال ذکر کرد وافزود: همچنین حدود سه هزار و ۲۰۰ نفر از فرهنگیان این ناحیه در تابستان سال جاری از زایرسرای کوثر این ناحیه واقع در مشهد مقدس استفاده کردند.
حجرگشت در پایان به واریز سرانه مدارس اشاره کردوگفت: این سرانه برای هزینه های بازگشایی مدارس واریز شده است

 

گزارشگر :طوبی جعفری

 

شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۰
کد خبر : 61439
بازدیدها: 316

پاسخی بگذارید »