جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

نسیه ممنوع حتی شما دوست عزیز!

danesheroz1 دی ۲, ۱۳۹۲ ۰
نسیه ممنوع حتی شما دوست عزیز!

دانش روز: نسیه ممنوع حتی شما دوست عزیز! این جمله ای است که در هر محل کسب و کاری این روزها به چشم می خورد

به گزارش دانش روز، امروز رفتم خرید، چون هرسال مادرم روزاربعین نذری درست میکنه برای تهیه ملزومات آن به فروشگاه گلستان رفتم. بعد از خرید کردن که میخواستم هزینه اجناسو حساب کنم سراغ آقا هادی صاحب فروشگاه رفتم. مردم مهرشهر اونو با همین اسم میشناسن کارت بانکیمو بهش دادم و پرسیدم آقا هادی به نظر شما خرید قسطی خوبه یا خرید نقدی؟ او در پاسخ به سوالم گفت: خرید نقدی مسلما بهتر است چون همیشه پول در گردش است و به فروشگاه برمی گردد.

2233

وی اظهار داشت: اکثر افرادی که معمولا از ما خرید می کنند کارمند هستند و تقریبا ۷۰ درصد خرید ها بصورت نقدی است.

آقا هادی با اشاره به اینکه ایرانی ها تقریبا خرید نقدی و قسطی را ۵۰ _ ۵۰ انجام میدهند گفت: بعضی از ایرانی ها عادت بدی که در خرید کردن دارند این است که در مواقعی اجناسی که می خرند برمی گردانند و این یک رفتار ناپسند خواهد بود به همین خاطر در اکثر فروشگاه ها عبارت نسیه ممنوع حتی به شما دوست عزیز خودنمایی می کند و این همان تجربه بدی است که صاحب یک فروشنده از نسیه دادن دارد و پول و درامد سوخت می شود. وی در خاتمه گفت: هرکسی در زندگی خود اگر مدیریت داشته باشد گرانی جنس هم نمی تواند بر خرید روزمره اش اثر بگذارد و درامدش را برای امرار معاش تقسیم می کند.

از فروشگاه اومدم بیرون متوجه شدم آقایی که از میوه فروشی گلستان خرید می کرد گفت همه چیز گرون شده زندگی مردم سخت شده و … علت رو جویا شدم  حاضر نبود صحبت کنه اما صاحب میوه فروشی گفت: خرید نقدی از قسطی بهتر است چون بارها مردم از ما خرید می کنند و می گویند چند روز آینده هزینه را پرداخت می کنم اما نمی آورند و درآمد ما هم با ضرر همراه است.

-666

وی ادامه داد: مدیریت در خرید بهتر است از اینکه مردم هرروز به خرید قسطی رو بیاورند ما سه نفر روزی خود را از این مغازه به دست می آوریم اگر خرید از ما بصورت قسطی باشد برای ما هیچ صرفه  ای ندارد.

خانمی که مشغول خرید بود در گفتگویی گفت: من بیشتر مواقع نقدی خرید می کنم اما واقعا شرایطی پیش آمده است که مردم نمی توانند اجناس مورد نیاز خود را نقدی بخرند و حاضرند دوبرابر پول نقدی یک جنس را به جنسی بدهند اما قسطی خرید کنند و این بخاطر شرایط پیش روست که مردم از شرایط اقتصادی فردا خبر ندارند.

او اظهار داشت من برای فرزندانم که دانش آموزند به اندازه احتیاجاتشان خرید می کنم اما به کیفیت اهمیت می دهم و معمولا اجناس خارجی می خرم چون به نظرم کیفیت بهتری دارند و حتی دخترم لوازم التحریر خارجی را به دلیل کیفیت بالا انتخاب می کند. اما به آنها الگوی صحیح و مصرف به اندازه را آموزش دادم و اجازه نمی دهم ولخرجی کنند. البته یادآورشوم که شرایط اقتصادی انقدر سخت شده که حتی رسم و رسوماتی مثل یلدا به دست فراموشی سپرده شده است و ما و اقوام امسال یلدا ردا دور هم نبودیم.

و اما صاحب شیرینی فروشی گستان در گفتگویی خرید نقدی را بهتر دانست و گفت: خرید نقدی از این جهت خوب است که موقع خرید اجناس از شرکت معمولا وقتی چک می دهم تخفیفی در کار نیست اما خرید نقدی برای ما تخفیف ۴ درصدی دارد.

وی اظهار داشت: مردم بیشتر قسطی خرید می کنند چون احساس می کنند خورد خورد پول دادن از نقد بهتر است اما خیلی از افراد روزانه و نقدی از شیرینی فروشی خرید میکنند چون ترجیح میدهند شیرینی تازه بخرند.

--777

وی با اشاره به اینکه نسیه نمی دهیم گفت: در جمع بندی هزینه های سال گزشته ام ۲ میلیون تومان ضرر کردم چون مردم قسطی خرید می کردند و هزینه ان را نمی آوردند و این موجب خسارت برای من شد.

صاحب شیرینی فروشی گستان افزود: من برای بچه هایم که دانش آموزند به اندازه احتیاج خرید می کنم و برای آنها لوازم التحریر با کیفیت می خرم ایرانی یا خارجی بودن را ملاک قرار نمی دهم اما به پسرم یاد داده ام که همیشه درست و به اندازه مصرف کند و با توجه به اینکه در پاره ای مواقع به مغازه می آید از درآمدها و نحوه خرید مردم آگاه شده و همین الگویی برایش شده که همیشه به اندازه خرج کند.

بعد از گپ و گفت با این عزیزان به منزل آمدم و زمانیکه گزارش را آماده کردم نذری ما هم آماده شد.

7687687 8687687

اربعین حسینی و ایام عزاداری سرور شهیدان را تسلیت می گویم.

 

دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۸
کد خبر : 81973
بازدیدها: 1,127

پاسخی بگذارید »