سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نسل آینده آینه‌ های دستشویی

danesheroz1 مهر ۱۷, ۱۳۹۲ ۱

دانش روز: آینه وسیله ای کاربردی است که نیاز به آن همیشه دیده می شود. آینه ها کمک می کنند خودمان را ببینم اما کاری بیش از این از دستشان بر نمی آید و وسیله ای ساده به حساب می آیند

به گزارش دانش روز،  از گذشته های دور انسان ها به دنبال وسیله ای بوده اند که بتوانند خودشان را در آن ببینند. آب در گذشته و آینه در زمان حاضر برای انسان ها این کار را انجام داده است ولی همیشه وسیله ای ساده بوده است و کاربردی جز مشاهده کردن اجسام نداشته است.

“روبرت گرین کوفکی” طراحی است که آینه ها را از یک وسیله ساده به وسیله ای کاربردی تبدیل کرده است که می توان از آن در هر نقطه ای استفاده کرد و کارهای جانبی بسیاری را انجام می دهد. به طور کلی این آینه از یک جسم ساده به وسیله ای هوشمند تبدیل شده است.

این آینه که “ورژن ۲” نامگذاری شده است دارای یک هوش مصنوعی قدرتمند است که کارها را کنترل می کند. بر روی این آینه یک دوربین برای تشخیص صورت، میکروفن مخصوص فرمان صوتی و سنسورهای حرکتی قرار گرفته است.

آینه “ورژن۲” توانایی آن را دارد تا صورت فرد را تشخیص داده و آهنگ یا فیلم محبوب او را نمایش دهد همچنین این آینه آخرین اطلاعات خبری یا آب و هوایی را در اختیار فرد مقابلش قرار می دهد .

این آینه به قدری هوشمند است که می تواند هوای اتاق یا نورآن را تنظیم کند. آینه ورژن ۲ طرحی است که تا به حال جوایز زیادی دریافت کرده است و شرکت های بسیاری به دنبال پیاده کردن این ایده هستند.

چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۸
کد خبر : 65908
بازدیدها: 146

یک دیدگاه »

  1. omid مهر ۱۸, ۱۳۹۲ در ۱۰:۲۸ ق٫ظ - Reply

    ای وای من! من یه همچین چیزایی رو تو خونه داشته باشم از در بیرون نمیرم! یه زندگی کاملا رویایی!!!!!
    http://news.zamo.ir/

پاسخی بگذارید »