چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نرم افزار چند رسانه‌ای «همت حیات بخش» در البرز رونمایی شد

28 danesheroz اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
نرم افزار چند رسانه‌ای «همت حیات بخش» در البرز رونمایی شد

نرم افزار چند رسانه‌ای همت حیات بخش با هدف تشریک مساعی دستگاه‌های مختلف مرتبط با زندان‌ها و به منظور کاهش جمعیت کیفری، توسط روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان البرز تولید شد

به گزارش دانش روز به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان البرز، سید ابوالقاسم علوی مدیرکل زندان‌های استان البرز در این جلسه طی سخنانی با اشاره به سرعت نشر اخبار و اطلاعات و دسترسی مخاطب به اطلاعات اظهار داشت: در دوره کنونی جز همگام شدن با روند رو به رشد دنیا در انعکاس اخبار نمی‌توان در حوزه روابط عمومی رفتار دیگری داشت.

وی با ارائه تعریفی از زندان که مکانی برای نگهداری افرادی است که به دلایل گوناگون قانون را رعایت نکرده‌اند، یادآور شد: دلایل متفاوتی از جمله خانواده، شرایط اقتصادی و غیره زمینه ساز بروز بزه است و با توجه به اینکه هم اکنون جمعیت کیفری متناسب با تعداد زندان‌ها نیست طرح جایگزین حبس برای کاهش این جمعیت در دستور کار مجلس شورای اسلامی و دولت قرار گرفته است.

این مسئول گفت: مددجو به عنوان شهروندی از این اجتماع از حقوقی همچون حقوق سایر افراد برخوردار است و سازمان زندان‌ها به عنوان متولی نگهداری این افراد، عهده دار فراهم کردن نیازهای جنبی مددجویان است.

علوی با اشاره به تولید نرم افزار همت حیات بخش افزود:  در این نرم افزار سعی شده گزارشی جامع از اقدامات و اطلاعات مورد نیاز مخاطب کارشناس و مسئول در حوزه زندان‌ها و مددجویان با هدف دسترسی آسان این افراد به اطلاعات بخش‌های مورد نیازشان از جمله وضعیت اشتغال، بهداشت و روان، فعالیت ستاد دیه و…. ارائه شود.

*روابط عمومی‌ها خود معرف خود باشند

در ادامه این نشست فرید نجف نیا مدیر روابط عمومی دادگستری کرج ضمن تاکید بر ضرورت هم اندیشی و هماهنگی بین روابط عمومی‌های مرتبط با دادگستری و زندان‌ها، شناسایی و استفاده از ظرفیت بهینه روابط عمومی‌ها را از وظایف این بخش دانست و اظهار داشت: روابط عمومی‌ها خود باید نسبت به معرفی و شناسایی توانمندی‌هایشان اقدام کنند.

وی تصریح کرد: استفاده از ابزارهای دیجیتال مانند نشریه الکترونیک، ایمیل و…. در روابط عمومی‌های ما مغفول مانده است.

*اهمیت ورود به عصر دیجیتال برای روابط عمومی‌ها درک نشده است

در ادامه این نشست همچنین ابراهیم کردلو رئیس روابط عمومی استانداری البرز با بیان اینکه عصر سنتی کار کردن روابط عمومی‌ها سپری شده و ورود به عرصه فناوری‌های نو و نوین بسیار اثرگذار، مورد توجه قرار گرفته است، اظهار داشت: بسیاری از روابط عمومی‌ها این عرصه را شناخته و ورود کرده‌اند ولی اهمیت آن چندان درک نشده است.

وی با بیان اینکه در استان البرز نیز شاهد گرایش روابط عمومی‌ها به شیوه جدید اطلاع‌رسانی هستیم، شاهد آن را نرم افزار چند رسانه‌ای اداره کل زندان‌ها عنوان کرد و گفت: روابط عمومی اداره کل زندا‌ن‌ها مجموعه‌ای ویژه و پرتلاش است که عملکرد موفقی داشته است.

کردلو در عین حال عملکرد مجموعه روابط عمومی‌های استان را نیازمند تکان اساسی دانست و تصریح کرد: این بخش در البرز باید از حالت خمودگی و رخوت خارج شود.

وی با اشاره به اینکه نخستین بخش مورد توجه هر ارگانی، بخش روابط عمومی است، خواستار توجه ویژه فعالان این بخش برای بهبود کیفیت عملکرد شد.

این مسئول مدیریت بحران و ورود به موقع برای حل مسئله را از دیگر وظایف روابط عمومی‌ها برشمرد و بر آن تاکید کرد.

مدیر روابط عمومی استانداری البرز همچنین با اعلام خبر تجلیل از روابط عمومی‌های برتر استان در روز جهانی ارتباطات، از تشکیل کمیته‌ای متشکل از روابط عمومی‌های حوزه‌های مختلف با هدف هم فکری و بهبود عملکرد روابط عمومی استان خبر داد.

دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۵
کد خبر : 15318
بازدیدها: 200

پاسخی بگذارید »