شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

کشور در شرایط صلح حدیبیه:

نرمش قهرمانانه هیچ‌ گونه پیام عجزی به همراه ندارد

danesheroz1 مهر ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
نرمش قهرمانانه هیچ‌ گونه پیام عجزی به همراه ندارد

دانش روز: معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نرمش قهرمانانه نرمشی هوشندانه و در نهایت اقتدار و عزت است که با هدف میدان داری ، بدون دست کشیدن از آرمان ها، ارزش ها و منافع ملی صورت می‌پذیرد

به گزارش دانش روز، سرهنگ پاسدار «رسول سنایی راد» در جمع کارکنان سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی سپاه به تحلیل رویکرد نرمش قهرمانانه در مناسبات و تعاملات خارجی جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

وی با تاکید بر اینکه نرمش در سیاست خارجی نباید به اصول راهبردی نظام ضربه بزند، گفت: نرمش قهرمانانه، نرمشی هوشمندانه و مقتدرانه در برابر دشمن ، با هدف در اختیار گرفتن میدان است که هیچ‌گونه پیام عجزی را به همراه ندارد.

سرهنگ سنایی راد، نرمش قهرمانانه را یک تاکتیک و روش به منظور دنبال کردن اهداف، اصول و ارزش‌های عالیه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان و تصریح کرد: هدف نرمش قهرمانانه میدان داری است نه از دست دادن میدان، از این رو نباید به بهانه تغییرات از اصول خود دست بکشیم.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با رد ادعای برخی که نرمش قهرمانانه را به صلح امام حسن (ع) تعبیر می‌کنند گفت: شرایط، امروز شرایط صلح حدیبیه است که سرانجام فتح مکه را به دنبال داشت وامروز جمهوری اسلامی ایران در عین اقتدار حاضر به تعامل با جهان است، تعاملی که بر اساس اهداف تعریف شده و منافع ملی کشورمان باشد.

سنایی راد با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران بن بست وجود ندارد، اظهار داشت: می توان با توجه به قوانین و ظرفیت های موجود در رسیدن به اهداف و خواسته ها با طرف مقابل به گفت و گو نشست و با بهره‌ گیری از تمامی منابع قدرت کشور حول محور عزت، حکمت و مصلحت نظام حرکت کرد.

وی با تاکید بر اینکه در گفت و گو با امریکا باید متوجه ماهیت دشمنی آنان با انقلاب اسلامی باشیم گفت: در ایجاد این تعامل باید فلسفه دشمنی امریکا با انقلاب اسلامی ایران را بدانیم و با حفظ هوشمندی و هوشیاری، متوجه تضاد ماهوی اصول حاکم بر سیاست قدرت های استکباری با اصول حاکم بر نظام اسلامی باشیم.

منبع:مهر

پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۹
کد خبر : 64240
بازدیدها: 207

پاسخی بگذارید »