شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نرخ جدید قبور بهشت زهرا(س) اعلام شد

danesheroz2 تیر ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
نرخ جدید قبور بهشت زهرا(س) اعلام شد

دانش روز: در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران لایحه تعیین بهای خدمات قابل عرضه در بهشت زهرا(س) به تصویب رسید

به گزارش دانش روز، در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران  لایحه تعیین بهای خدمات قابل عرضه در بهشت زهرا(س) مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس آن تعیین شد به منظور انجام تکالیف شرعی و فقهی مبنی بر وجوب کفایی و کفن و دفن و حفظ حرمت میت مسلمان و تامین هزینه های جاری و نگه داری آرامستان ها و ارائه خدمات مناسب به شهروندان در این زمینه سازمان بهشت زهرا موظف است در چهارچوب سیاست های مصوب جلسه امروز شورای شهر اقدام کند.

بر این اساس شهرداری موظف است نسبت به کف و دفن شهدا و خانواده های درجه اول آنان ، اهدا کنندگان عضو، کودکان تا ۷ سال، کارکنان تمام وقت و بازنشستگان سازمان بهشت زهرا(س) مشروط بر این که قبلاً قبر به آنان واگذار نشده باشند با تایید مراجع ذی ربط اقدام کنند.

همچنین شهرداری تهران موظف است نسبت به جانمایی و تعیین محل خاص و متناسب با شعور این افراد تحت عنوان قطعات شهدا، خانواده معظم شهدا، مشاهیر شهر تهران، اقدام نمایند و از زمان ابلاغ این مصوبه تعیین یا تخصیص قطعات تحت عناوین “غیر” در قبرستان بهشت زهرا(س) ممنوع است.

همچنین دفن شهدا و خانواده معظم درجه اول آنان با تایید رسمی بنیاد شهید انقلاب اسلامی و مشاهیر شهر تهران با تائید شورای فرهنگ عمومی در قطعات تخصیصی انجام خواهد شد.

در ادامه لایحه مصوب امروز شورای شهر تهران واگذاری هر قبر در کلیه قطعات فاز سوم آرامیستان بهشت زهرا(س) تا سقف ۷۰ درصد ظرفیت این قطعات رایگان است و در صورتی که وابستگان متوفی تمایل به در اختیار گرفتن طبقه بالای این قبور را داشته باشند هزینه  هر قبر به ازای واگذاری هر قبر معادل ۳ میلیون ۵۰۰ ریال تعیین می شود . همچنین هزینه واگذاری هر قبر در ظرفیت پذیرش ۷۰ تا ۸۰ درصد معادل ۷ میلیون ریال و در ظرفیت پذیرش ۸۰ تا ۹۰ درصد معادل ۱۰ میلیون ریال و در ظرفیت پذیرش  ۹۰ تا ۱۰۰ درصد معادل ۱۵ میلیون ریال تعیین می شود.

در ادامه بررسی این لایحه تصویب شد هزینه واگذاری هر قبر در قطعات فاز دوم آرامستان بهشت زهرا(س) تا سقف ۷۰ تا ۸۰ درصد این قطعات معادل ۲۰ میلیون ریال و در ظرفیت ۹۰ تا ۱۰۰ درصد معادل ۴۰ میلیون ریال است و قطعات یک تا ۱۱۲ معادل ۱۰ تا ۲۰ میلیون ریال در قبوری که استفاده نشده اند است.

عبداللهی معاون خدمات شهرداری تهران در ادامه  بررسی این لایحه اظهار داشت: خدمات کفن و دفنی که بهشت زهرا ارائه می دهد بسیار مطلوب است و در مکان های دیگر با این کیفیت انجام نمی شود و در قطعات قدیمی نیز دفن نداریم و آمار بسیار اندک است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۸
کد خبر : 36073
بازدیدها: 203

پاسخی بگذارید »