جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نخود فرنگی پوست را شاداب می کند

danesheroz1 خرداد ۳۱, ۱۳۹۲ ۰
نخود فرنگی پوست را شاداب می کند

دانش روز: هر ۱۰۰ گرم نخود فرنگی ۹۶ کیلوکالری دارد و حاوی ۲۰ درصد کربوهیدرات است که از این مقدار ۷ درصد آن حاوی فیبر می باشد بنابراین این ماده غذایی در دریافت فیبر غذایی نقش بسیار خوبی ایفا می کند و می تواند در جلوگیری از یبوست و تنبلی روده نقش بسیار خوبی داشته باشد

به گزارش دانش روز، همچنین نخود فرنگی حاوی سه درصد پروتئین است که از این حیث می تواند مفید بوده بخصوص اسید آمینه شاخه دار در آن نسبتا بالا می باشد که می تواند در رشد کودکان و نوجوانان بسیار مفید باشد.

این کارشناس تغذیه، اسید فولیک موجود در این ماده غذایی را نسبتا مناسب به میزان ۱۲۷ میکروگرم ذکر کرد و افزود: ویتامینD موجود در آن نیز می تواند در حفظ و لطافت پوست موثر باشد و نقش آنتی اکسیدانی در پیشگیری از بیماریها ایفا کند.

وی همچنین گفت: رنگ سبز این ماده غذایی نشان از وجود ماده ای بنام لوتئین دارد که این رنگدانه در بینایی و حفظ بافت شبکیه نقش بسزایی دارد.

نقیایی خاطرنشان کرد: به خاطر وجود پروتئین و پورین در این ماده غذایی، مصرف زیاد آن می تواند میزان اسید اوریک خون را بالا ببرد بنابراین در افرادی که دچار بیماری نقرس و یا اسید اوریک بالای خون هستند توصیه می شود در مصرف آن دقت بیشتری کنند.

(منبع : روزنامه هموطن سلام)

جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۸
کد خبر : 30322
بازدیدها: 285

پاسخی بگذارید »