سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

توسط اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش‎آموزان:

نخستین نمایشگاه «فضای مجازی» برگزار شد

danesheroz1 مهر ۳, ۱۳۹۲ ۰
نخستین نمایشگاه «فضای مجازی» برگزار شد

دانش روز: نخستین نمایشگاه دستاوردهای فن‌آوری اطلاعات با عنوان «فضای مجازی» در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش ‎آموزان برگزار شد

به گزارش دانش روز، حامد علامتی، دبیر کل اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش‌آموزان در بازدید از این نمایشگاه با اشاره به اهمیت برنامه‎ریزی هدفمند و افزایش تلاش در توسعه فعالیتهای این حوزه گفت: امروز فضای مجازی و فناوریهای نوین بخش لاینفک زندگی ما شده‌ و بیشترین سهم را در میان نوجوانان و جوانان و به‎ویژه دانش‌آموزان دارد. وی افزود: امروز فضای مجازی با عنوان «مجازی» شناخته می‎شود در حالی که، مهم‎تر از ارتباطات حضوری، فیزیکی و مکانیکی شده و در اصل فضایی حقیقی است.

علامتی خاطر نشان کرد: امید است این نمایشگاه و عرضه دستاوردها بستری برای استفاده هدفمند از رسانه‏های دیجیتال و فضای مجازی در تشکیلات اتحادیه شود، تا با بهره‏ گیری حداکثری زمینه شکل‎گیری اتحادیه مجازی مهیا گردد.

دبیرکل اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش‎‎آموزان گفت: اگر می‎خواهیم اتحادیه مجازی و به تبع آن ورود مفید و حداکثری در میدانهای جنگ نرم داشته باشیم، راهی جز توسعه آموزشهای کاربردی در زمینه فناوری اطلاعات و فضای مجازی نداریم و باید از ظرفیتهای فضای مجازی برای پیشرفت دانش‌آموزان در زمینه‎‌های مختلف استفاده کنیم.

وی افزود: فناوریهای نوین و فضای مجازی فقط برای دانش‎آموز نیست، بلکه برای روزآمدی همه تشکیلات اتحادیه و درتمام روشهای تشکیلاتی، ارتباطی و… فرصتی مغتنم است.

علامتی با تأکید بر آموزشهای کاربردی برای ارتقای سواد دیجیتالی تشکیلات، از مرکز فناوری اطلاعات اتحادیه خواست تا با برنامه‎ای منسجم در کوتاه‌ترین زمان، زمینه همکاری و پشتیبانی از نخبگان این حوزه در تشکیلات، ایجاد هم‎افزایی با دیگر نهادهای مسئول و زمینه تحول در این حوزه را در اتحادیه فراهم کند.

این نمایشگاه با محوریت عملکرد استانها در حوزه فضای مجازی و تولیدات برخط و نرم افزاری در شبکه دانش‌آموزی و همچنین شبکه مربیان و کادر استانی برگزار ‎شد.

منبع:پانا

 

 

 

چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۹
کد خبر : 62367
بازدیدها: 255

پاسخی بگذارید »