پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نخستین جلسه‌ی اتاق فکر جوانان استان البرز برگزار شد

danesheroz اردیبهشت ۹, ۱۳۹۲ ۰
نخستین جلسه‌ی اتاق فکر جوانان استان البرز برگزار شد

نخستین جلسه‌ی اتاق فکر جوانان استان البرز با هدف هم‌اندیشی در ارتباط با امور جوانان، از سوی جهاد دانشگاهی استان البرز و با حضور مسوولان دانشگاه‌های استان، مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استان و برخی مسوولان دستگاه‌های استانی برگزار شد.

دکتر «سیدعلی‌اکبر هاشمی‌راد»، رییس جهاد دانشگاهی استان البرز در ابتدای این نشست گفت: اتاق فکر امور جوانان زیر مجموعه‌ی ستاد ساماندهی امور جوانان استان البرز است که در آخرین جلسه‌ی ستاد، با پیشنهاد اعضای ستاد و با تصویب استاندار البرز، جهاد دانشگاهی استان البرز به عنوان مسوول برگزاری اتاق فکر جوانان استان انتخاب شد.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این اتاق فکر افزود: این جلسات با هدف شناسایی مسایل و مشکلات حوزه‌ی جوانان و هم‌اندیشی و هم‌افزایی مسوولان و کارشناسان در این زمینه و بررسی آکادمیک و عملیاتی مسائل جوانان برگزار می‌شود.

هاشمی‌راد با اشاره به این‌که پیش از هر اقدامی در حوزه‌ی جوانان، باید مطالعات و برنامه‌ریزی لازم و منسجم انجام شود، خاطرنشان کرد: برای برنامه‌ریزی در امور جوانان نیازمند شناخت دقیق و واقعی از نیازها و خواسته‌های جوانان هستیم و اتاق فکر جوانان با این هدف برگزار می‌شود که فرآیند تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی در ستاد ساماندهی امور جوانان استان را تسهیل کند.

در ادامه این جلسه، اعضا دیدگاه‌ها و ایده‌های خود در زمینه‌ی جوانان بیان کردند.

براساس این گزارش، ایجاد مکانیزمی برای شناخت بهتر جوانان، شناسایی و تحلیل نقاط قوت، ضعف، تهدیدها و فرصت‌های جوانان و سازمان‌های مرتبط با امور جوانان، نیازسنجی در امور جوانان در حوزه‌های مختلف فرهنگی، آموزشی، اشتغال و سلامت، رسیدن به درک مشترک با جوانان، حضور جوانان در اتاق فکر، فراهم کردن بسترهای لازم برای اشتغال جوانان و ترویج فرهنگ تفکر، از محورهای مورد تأکید اعضا در نخستین جلسه‌ی اتاق فکر بود.

دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۰
کد خبر : 13615
بازدیدها: 259

پاسخی بگذارید »