سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نخستین بار فرش دستباف بیضی شکل در کرج بافته شد

danesheroz1 شهریور ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
نخستین بار فرش دستباف بیضی شکل در کرج بافته شد

دانش روز: رییس اتحادیه بافندگان فرش دستباف کرج گفت: برای نخستین بار بافندگان هنرمند این شهرستان موفق به بافت فرش دستباف بیضی شکل با متراژ ۳۵ مترمربع شدند

  به گزارش دانش روز، ˈ فرج الله صمدیˈ که خود نیز در بافت این فرش نفیس مشارکت داشته افزود: این تخته فرش دستباف با همکاری ۱۰ نفر از بهترین بافندگان کرجی در مدت یکسال در کارگاهی واقع درمنطقه خرمدشت بافته شده است.

وی اظهار کرد: این فرش با طرح و نقشه خیابانی و گل ابریشم در ۶۰ رج بافته شده است.

صمدی کرد: در بافت این فرش بافندگان در دو شیفت کاری به صورت شبانه روز فعالیت داشتند.

وی یادآورشد: هنرمندان استان البرز، پیش از این نیز در بافت فرش های نفیس با تار و پود ابریشمی فعالیت داشته و فرش های با ارزشی را بافته اند، اما برای نخستین بار است که فرشی با چنین ابعاد در کرج بافته می شود.

رییس اتحادیه بافندگان فرش دستباف کرج افزود: هنر و صنعت فرش دستباف یکی از افتخارهای با ارزش تمدن و فرهنگ ایرانیان است که نه تنها در کشورمان، بلکه در دیگر کشورها نیز مورد توجه قرار دارد.

صمدی تاکید کرد: فرش های دستبافی که در هر نقطه از کشورما بافته می شود، زبان گویای فرهنگ مردم همان منطقه است.

وی با اشاره به اینکه فرش علیرغم زیبایی و پویایی که دارد، یک کالای سرمایه ای نیز به شمار می رود، اظهار کرد: حمایت دولت از این بخش، انگیزه فعالان این در این رشته را در جهت اشتغالزایی و تولید فرش های نفیس که نقش مهمی در افزایش درآمدهای غیر نفتی دارد، دو چندان خواهد کرد.

اکنون در شهرستان کرج چهار هزار و ۷۰۰ بافنده تحت پوشش اتحادیه بافندگان فرش دستباف هستند.

منبع:ایرنا

یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۷
کد خبر : 58580
بازدیدها: 231

پاسخی بگذارید »