سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نخستین المپیاد کشوری مهارت‌ امدادی دانش آموزان دختر

danesheroz1 شهریور ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
نخستین المپیاد کشوری مهارت‌ امدادی دانش آموزان دختر

دانش روز: نخستین المپیاد کشوری مهارت‌های امدادی دانش آموزان دختر دوره متوسطه اول( طرح ملی دادرس) با حضور ۳۱ تیم منتخب سراسر کشور و با شرکت ۴۳۴ نفر در اردوگاه مهر بندر انزلی از تاریخ ۶/۶/۹۲ برگزارشد.

به گزارش دانش روز،  مدیر کل دفتر امور سلامت و تندرستی در نخستین المپیاد کشوری با بیان این نکته که، ایران جزو کشورهای حادثه خیز محسوب می شود و طی سالیان متمادی تلفات وخسارات فراوانی را متحمل گردیده است، عامل اصلی آسیب پذیری جوامع را ، عدم شناخت از حوادث و راهکارهای مقابله با آنها دانست و افزود، کودکان ونوجوانان جزو آسیب پذیرترین آحاد جامعه محسوب می شوند که باید برنامه خاصی برای آموزش،آماده سازی و کمک به آنها تدوین واجرا گردد.

بدین منظور طرح دادرس( دانش آموز آماده در روزهای سخت) با هدف تحقق شعار ” هردانش آموز یک امدادگر” در فضای بانشاط، جذاب و رقابتی برگزار و آموزش‌‌های مورد نیاز در محورهای ۸ گانه به دانش آموزان ارایه گردید.

آقای دکتر چینیان افزودند: در مرحله اول طرح، مدارس راهنمایی مراکز استان‌ها تحت پوشش قرار گرفتند و با همکاری و مشارکت وزارت آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی در سایر مدارس متوسطه اول(راهنمایی) سراسر کشور نیز اجرا خواهد شد .

در نخستین المپیاد کشوری آماده دانش آموزان در ۱۲ مهارت به شرح زیر با یکدیگر به رقابت پرداختند.
۱ – تریاژ مقدماتی ۲- پانسمان،بانداژ وآتل بندی ۳- اطفاءحریق ۴- ارزیابی و کنترل علایم حیاتی
۵-  احیای قلبی- ریوی(CPR) و حمایت‌های اولیه پایه (B.L.S) 6- اسکان اضطراری (چادرزنی)
۷- پناه‏گیری وتخلیه اضطراری ۸- حمل مصدوم ۹- سورتمه ۱۰- طناب کشی۱۱- الوارچینی
۱۲- توپ در حلقه(پرتاب طناب)

مراسم اختتامیه با حضور  آقای جعفریان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر،اقای دکتر چینیان مدیر کل دفتر امور سلامت و تندرستی ،معاون تربیت بدنی و سلامت استان گیلان و مدیر عامل جمعیت هلال احمر و  سایر مسئولین کشوری و استانی با اهدای جوایز به تیم‌های برتر، روز شنبه ۱۰/۰۶/۱۳۹۲ پایان یافت.

 نتایج کلی المپیاد دانش اموزان دختر :

تیم منتخب استان   مقام
خراسان شمالی اول
آذربایجان شرقی   دوم
فارس سوم
تیم خراسان جنوبی به عنوان با اخلاق ترین تیم برگزیده شد.

لازم به ذکر است، نخستین المپیاد کشوری مهارت‌های امدادی دانش آموزان پسر دوره متوسطه اول(راهنمایی) طرح ملی دادرس نیز با حضور ۳۱ تیم منتخب سراسر کشور از تاریخ ۱/۶/۹۲ با شرکت ۴۳۲ نفر در اردوگاه مهر بندر انزلی آغاز و در تاریخ ۵/۶/۹۲ پایان یافت.
نتایج کلی المپیاد دانش اموز پسر
تیم منتخب استان   مقام
اردبیل اول
لرستان  دوم
چهار محال و بختیاری  سوم
تیم منتخب استان هرمزگان به عنوان با اخلاق ترین تیم برگزیده شد.

منبع:پانا

سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۳
کد خبر : 56776
بازدیدها: 617

پاسخی بگذارید »