جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نخستین کنگره ملی تجلیل از خبرنگاران حوزه ایثار و مقاومت

danesheroz1 مرداد ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
نخستین کنگره ملی تجلیل از خبرنگاران حوزه ایثار و مقاومت

دانش روز: نخستین کنگره ملی تجلیل از خبرنگاران حوزه ایثار و مقاومت دوشنبه شب با حضور جمعی از خانواده شهدای خبرنگار، عکاسان دفاع مقدس، مسئولان نشریات و مدیران عامل خبرگزاری ها در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد

مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس در این مراسم با تبریک به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار گفت: این موزه متعلق به خبرنگاران، فیلمبرداران و عکاسان حوزه دفاع مقدس است، آنها با ارائه فیلم، عکس و اخبار مربوط به حوزه مقاومت و ایثار به ما در امر ترویج ایثار و شهادت کمک کردند.
سردار جواد خضرایی با بیان این که باغ موزه دفاع مقدس دارای هیات امنایی است که توسط مقام معظم رهبری منصوب شده اند، اظهار کرد: این افراد شامل ۱۳ شخصیت حقیقی و حقوقی هستند که متولی امور موزه می باشند.
وی با اشاره به این که متولیان در نشست سال گذشته اساسنامه ای را به امضا رساندند، ادامه داد: این افراد به موجب این اساسنامه عهده دار ترویج فرهنگ مقاومت و برگزاری مراسم و نکوداشت اهالی دفاع مقدس از همه صنوف و اقشار شدند.
مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس درباره فعالیت های این موزه یادآور شد: از زمان افتتاح باغ موزه در شهریور سال ۹۱ تاکنون ده ها مراسم نکوداشت و بزرگداشت پیشکسوتان دفاع مقدس در این موزه برگزار شده است.
خضرایی گفت که باغ موزه دفاع مقدس تنها موزه کشور است که به صورت دیجیتالی از دریچه دوربین، ویدئو پروژکتور و عکس های با موضوع دفاع مقدس، در دسترس عموم است.
مدیر عامل باغ موزه دفاع مقدس افزود: عاشورا مبنای سنجش و خط کش برای ما است و این خط کش و معیار در قالب های گوناگون به وفور در دفاع مقدس نیز وجودداشت،خبرنگارا ن پیشکوست می توانند این واقعه را به خوبی منتقل کنند.
وی با تشکر از خبرنگاران و فعالان در حوزه ایثار و شهادت ابراز امیدواری کرد که این افراد بتوانند عاشورای امام حسین(ع) و مفهوم ارزشمند عاشورای ایران را در ذهن آیندگان بویژه جوامع اسلامی و علاقه مندان به انقلاب اسلامی منتقل کنند.
در این همایش با حضور مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس، مدیر عامل ایسنا، مدیرکل رفاه و تعاون صدا و سیما، مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران و سردار طلایی از ۹ خانواده خبرنگار شهید و تعدادی از خبرنگاران پیشکسوت حوزه ایثار و شهادت که در دوران دفاع مقدس نقش برجسته ای در اطلاع رسانی داشته اند، تجلیل شد.
داریوش گودرزی عکاس و خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی از جمله این شهدا بود.

 

 

منبع:ایرنا

سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۰
کد خبر : 47473
بازدیدها: 298

پاسخی بگذارید »