جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون آموزشی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

نحوه پذیرش دانشجو معلمان در مقاطع مختلف

danesheroz1 تیر ۲, ۱۳۹۲ ۰
نحوه پذیرش دانشجو معلمان در مقاطع مختلف

دانش روز: معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی از افزایش۲۰درصدی پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه خبرداد

 

به گزارش دانش روز، علی اکبر مطیع بیرجندی  در ارتباط با نحوه پذیرش دانشجویان در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی، اظهار کرد: در پذیرش دانشجویان، وضعیت درسی و نمره معدل، تراز کنکور و بحث صلاحیت عمومی که به دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی و دانشگاه فرهنگیان اختصاص دارد، مهم است.

وی افزود: نمره معدل پذیرش دانشجویان در سال گذشته نمره ۱۷ و تراز کنکور پذیرش ۶۰۰۰ بوده است. از نظر صلاحیت عمومی، ارائه دروس قرآنی مهم ارزشیابی شده و کمیته‌های قرآنی به عنوان ۶ واحد زیر نظر شورای عالی کشور به دانشجویان آموزش داده می‌شود.

وی با بیان اینکه آموزش واحدهای قرآنی در جهت به دست آوردن توانایی است ادامه داد: بعد از این آموزش برگه صلاحیت به دانشجویان داده می‌شود. این صلاحیت در کنار سرفصل رشته‌ها، با صلاحیت عمومی و تخصصی و دروس مربوط به قرآن عنوان می‌شود.

افزایش ۲۰درصدی پذیرش بدون آزمون در مقطع ارشد

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی بیان کرد: ظرفیت پذیرش این دانشگاه، در مقطع لیسانس ۶۰۰ نفر، در مقطع کارشناسی ارشد ۶۵۰ نفر، در دکترا ۵۵ نفر و در مقطع ناپیوسته به صورت نیمه‌حضوری ۹۰۰ نفر است. از این تعداد در مقطع ارشد ۲۰ درصد اضافه به عنوان پذیرش بدون آزمون، دانشجو پذیرفته می‌شود.

مطیع بیرجندی تصریح کرد: با حساب ۲۰ درصد افزوده پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد، تعداد پذیرش دانشجو در این مقطع به ۷۲۰ نفر رسیده و در مجموع ۲۲۷۵ نفر پذیرفته خواهند شد.

 

 

منبع:پانا

یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۷
کد خبر : 31046
بازدیدها: 210

پاسخی بگذارید »