چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش:

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی فارغ‌ التحصیلان دیماه

danesheroz1 بهمن ۸, ۱۳۹۲ ۰
نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی فارغ‌ التحصیلان دیماه

دانش روز: رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش درباره نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی فارغ‌ التحصیلان دیماه گفت: داوطلبان کنکور ۹۳ باید کد ۱۴ رقمی سوابق تحصیلی را برای شرکت در کنکور ۹۳ دریافت کنند.

به گزارش دانش روز، عبدالرسول عمادی با بیان این که سامانه www.dipcod.medu.ir آماده ارائه کد سوابق تحصیلی به دانش‌آموزان است، افزود: کسانی که داوطلب آزمون سراسری ۹۳ هستند و در دی ماه امسال فارغ‌التحصیل شده‌اند باید به این سامانه مراجعه کرده و سوابق تحصیلی خود را بررسی کنند.

وی افزود: برای شرکت در آزمون سراسری ۹۳ داشتن کد ۱۴ رقمی سوابق تحصیلی الزامی است و در همین راستا مرکز سنجش آموزش و پرورش این سامانه را فعال کرده است تا فارغ‌التحصیلان دی ماه و داوطلبان کنکور بتوانند کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنند.

عمادی گفت: نحوه بررسی سوابق تحصیلی همانند شهریور ماه است و داوطلبان می‌توانند هر گونه تناقض در سوابق تحصیلی خود را از طریق سایت ارجاع داده تا نواقص آن را برطرف کنیم.

وی با بیان این که پیش‌بینی می‌شود در دی ماه ۳۰۰ هزار داوطلب متقاضی کنکور که فارغ‌التحصیل می‌شوند داشته باشیم، گفت: این دانش‌آموزان در رشته‌های مختلف با گذراندن امتحانات نهایی خود فارغ‌التحصیل می‌شوند که نتایج امتحانات نهایی آن‌ها نیز در حال اعلام است و تمامی نمرات تا زمان ثبت نام مجدد سازمان سنجش برای جامانده‌های کنکور به آن‌ها ارائه خواهد شد.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش همچنین درباره پرداخت حق‌الزحمه امتحانات فرهنگیان نیز گفت: حق‌الزحمه معوقه این افراد در کسری بودجه ۹۲ دولت به مجلس ارائه شده و امیدواریم بتوانیم با تامین اعتبارات حق‌الزحمه فرهنگیان که به هر شکلی در برگزاری امتحانات حضور داشتند را پرداختند کنیم.

به گزارش ایسنا عمادی خاطرنشان کرد: مبالغ این حق‌الزحمه‌ها براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش تا پایان سال پرداخت خواهد شد.

سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۵
کد خبر : 90228
بازدیدها: 312

پاسخی بگذارید »