سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نحوه جذب معلم ورزش در سال‌های آتی/ پذیرش سالانه ۱۰۰۰دانشجوی تربیت بدنی در دانشگاه فرهنگیان

28 danesheroz خرداد ۱۴, ۱۳۹۲ ۱
نحوه جذب معلم ورزش در سال‌های آتی/ پذیرش سالانه ۱۰۰۰دانشجوی تربیت بدنی در دانشگاه فرهنگیان

دانش روز : معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش گفت: دانشگاه فرهنگیان با پذیرش سالانه ۱۰۰۰ دانشجوی تربیت بدنی، نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش را در زمینه ورزش و تربیت بدنی مدارس تامین خواهد کرد

به گزارش دانش روز، کیومرث هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا رشته های تربیت بدنی در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد یا خیر؟ اظهار کرد: بله، در حال حاضر پردیس دخترانه نسیبه در شهر تهران و همچنین پردیس چمران به طور اختصاصی مربوط به رشته های تربیت بدنی هستند.

وی افزود: در بعضی از استانها نیز در قالب گروه تربیت بدنی در دانشگاه فرهنگیان، دانشجو پذیرش شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش خاطرنشان کرد: امسال حدود ۱۰۰۰ نفر در رشته تربیت بدنی در دانشگاه فرهنگیان پذیرش شده اند.

هاشمی در پاسخ به این پرسش که در سراسر کشور چه تعداد معلم ورزش در مدارس فعالیت می کنند؟ گفت: معلمان ورزش سراسر کشور ۳۳ هزار نفر هستند که با راه اندازی دانشگاه فرهنگیان تقریبا سالی ۱۰۰۰ دانشجو ورودی و ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر خروجی خواهیم داشت؛ بنابراین دانشگاه فرهنگیان نیازهای آموزش و پرورش را در خصوص نیروی انسانی تربیت بدنی تامین خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵ هزار مربی ورزش در مقطع ابتدایی در حال تدریس هستند، تصریح کرد: این تعداد مربی به صورت تخصصی و علمی با دانش آموزان در ساعات ورزش کار می کنند و این زمینه به وجود آمده است که استعدادهای دانش آموزان به معنای واقعی شناخته شود و خروجی های ورزشی آموزش و پرورش در سال های آینده در ورزش کشور بسیار اثرگذار خواهند بود.

 

منبع : پانا

سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۰
کد خبر : 23745
بازدیدها: 756

یک دیدگاه »

  1. فریبا امینی آذر ۱۱, ۱۳۹۲ در ۱۰:۰۴ ق٫ظ - Reply

    سلام
    استان البرز در مقطع ابتدایی چه تعداد معلم ورزش دارد؟

پاسخی بگذارید »