پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نحوه انتخاب رشته غایبین در کنکور امسال

danesheroz1 تیر ۸, ۱۳۹۲ ۰
نحوه انتخاب رشته غایبین در کنکور امسال

دانش روز: مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به امکان انتخاب رشته غائبین در آزمون امسال، گفت: داوطلبانی که در کنکور امسال ثبت نام کرده‌ و در جلسه آزمون شرکت نکرده‌اند و یا پس از اعلام نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته نشده‌اند و همچنین داوطلبانی که اصلا در کنکور ثبت نام هم نکرده‌اند می‌ توانند بر اساس ضوابط پذیرش در رشته محل‌های بدون آزمون زمان انتخاب رشته نسبت به انتخاب رشته محل‌های مورد علاقه خود اقدام کنند

 

به گزارش دانش روز، حسین توکلی  با اشاره به گزارش پایانی از کنکور ۹۲، گفت: آزمون عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی علوم ریاضی با تعداد ۲۵۱ هزار و ۹۵۶ داوطلب، و آزمون گروه آزمایشی هنر با تعداد ۴۷ هزار و ۷۲ داوطلب در صبح و عصر روز پنجشنبه ششم تیرماه، آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی با تعداد ۵۰۷ هزار و ۵۷۵ داوطلب و زبانهای خارجی با تعداد ۱۱۹ هزار و ۱۸۶ داوطلب در صبح و بعداز ظهر روز جمعه هفتم تیرماه برگزار شد.

وی افزود: همچنین آزمون گروه آزمایشی علوم انسانی صبح امروز با تعداد ۲۹۷ هزار و ۶۵۵ داوطلب در ۳۵۸ شهرستان و ۱۴ کشور خارجی برگزار شد.

برگزاری آزمون در امنیت کامل

وی با بیان اینکه بر اساس گزارشات رسیده آزمون با نظم و آرامش، کیفیت مطلوب و امنیت کامل برگزار شد، خاطر نشان کرد: خوشبختانه هیچ گونه مورد تخلفی گزارش نشده است.

وی افزود: همچنین پاسخنامه های آزمون به صورت لاک و مهر شده و با حفاظت کامل منتقل شده و خواهد شد.

نحوه قرائت پاسخنامه ها

توکلی با اشاره به آغاز قرائت پاسخنامه ها، گفت: کار قرائت پاسخنامه ها به صورت قرنطینه و توسط دستگاه های علامت خوان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه دو ساعت پس از پایان برگزاری هر آزمون سوالات در سایت سازمان سنجش منتشر شد، اظهار کرد: همچنین کلید سوالات فردا نهم تیرماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.orgمنتشر می شود.

اعلام نتایج اولیه کنکور در مرداد

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: پس از قرائت پاسخنامه ها و تصحیح آنها، محاسبه نمرات خام، نمرات تراز و نمرات کل و سایر محاسبات دیگر نتایج اولیه در روز شنبه ۱۲ مردادماه اعلام می شود.

وی با اشاره به انتشار پاسخنامه های رتبه های کشوری کمتر از ۷۵ هزار در گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی در یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه گفت: همچنین پاسخنامه های داوطلبان با رتبه های کشوری کمتر از ۱۰ هزار در گروه های آزمایشی هنر و زبانهای خارجی نیز منتشر می شود.

آغاز انتخاب رشته مجازین از ۱۷ مردادماه

وی با اشاره به آغاز انتخاب رشته مجازین از ۱۷ مردادماه، گفت: انتخاب رشته داوطلبان تا ۲۲ مردادماه ادامه دارد و به منظور راهنمایی مجازین برای انتخاب رشته تسهیلات انتخاب رشته توسط سازمان سنجش در نظر گرفته شده است.

نحوه پذیرش دانشجو در رشته های دانشگاه آزاد

توکلی با اشاره به نحوه پذیرش دانشجو در رشته محل های با آزمون دانشگاه آزاد، اظهارکرد: همچنین داوطلبان علاقمند به شرکت در رشته محل های با آزمون دانشگاه آزاد باید پس ا اعلام نتایج اولیه از طریق سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد نسبت به انتخاب رشته محل های موردنظر اقدام کنند.

نحوه انتخاب رشته غایبین در کنکور امسال

وی با اشاره به امکان انتخاب رشته غائبین در آزمون امسال، گفت: داوطلبانی که در کنکور امسال ثبت نام کرده و در جلسه آزمون شرکت نکرده اند و یا پس از اعلام نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته نشده اند و همچنین داوطلبانی که اصلا در کنکور ثبت نام هم نکرده اند می توانند بر اساس ضوابط پذیرش در رشته محل های بدون آزمون زمان انتخاب رشته نسبت به انتخاب رشته محل های مورد علاقه خود اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به پذیرش دانشجو در ۱۰ هزار کد رشته محل بدون آزمون دانشگاه آزاد، پیام نور و موسسات غیرانتفاعی بر اساس سوابق تحصیلی دیپلم گفت: شرایط ثبت نام و انتخاب رشته محل های بدون آزمون در اواسط مردادماه توسط دانشگاه آزاد و سازمان سنجش اعلام می شود.

منبع:جام نیوز

شنبه ۸ تیر ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۸
کد خبر : 33479
بازدیدها: 212

پاسخی بگذارید »