دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مسئول بسیج دانش آموزی و فرهنگیان منطقه 7شهر تهران خبر داد:

نحوه ارزشیابی و نمره دهی درس آمادگی دفاعی

sheida92 اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
نحوه ارزشیابی و نمره دهی درس آمادگی دفاعی

خبرگزاری پانا: مسئول بسیج دانش آموزی و فرهنگیان منطقه ۷ شهر تهران گفت: قبلاً در بارم بندی درس آمادگی دفاعی ویژه پسران، ۸ نمره متعلق به میدان تیر و ۱۲ نمره متعلق به کلاس بود، در حال حاضر ۱۰ نمره درس آمادگی دفاعی به میدان تیر اختصاص داده شده و ۱۰ نمره باقی مانده براساس کلاس درس، به دانش آموزان تعلق می گیرد

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، محمود طاهر کردی، در نشست خبری که امروز در خانه معلم منطقه ۷تهران برگزار شد، اظهار کرد: وظیفه بسیج در آموزش و پرورش جذب، ساماندهی و اجرای برنامه هایی است که از طرف سازمان بسیج به آن محول می شود.

وی به اهم فعالیت های بسیج دانش آموزی و فرهنگیان منطقه ۷ شهر تهران اشاره کرد و گفت: موضوعات علمی، فرهنگی، ورزشی و آموزش های مختلف که از جمله نظامی هستند از اهم فعالیت های بسیج به شمار می روند.

فعالیت ۱۶۰واحد بسیج در ۱۶۰مدرسه منطقه ۷تهران

۶۰تا۷۰درصد دانش آموزان عضو بسیج هستند

طاهرکردی با اشاره به دانش آموزانی که در سطح مدارس منطقه ۷ تهران در فعالیت های بسیج مشارکت دارند، خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۶۰ مدرسه دخترانه و پسرانه که ۱۶۰ واحد بسیج محسوب می شوند در این منطقه وجود دارد که ۷۰ مرکز بسیج مختص به خواهران و بیش از ۸۰ مرکز بسیج مختص به پسران است. ۶۰ تا ۷۰ درصد دانش آموزان این منطقه عضو بسیج عادی یا بسیج فعال هستند.

وی اضافه کرد: در موضوع بسیج فرهنگیان نیز سطح فعالیت ها بالاست و حدود ۸۵ تا ۹۰درصد فرهنگیان این منطقه عضو بسیج هستند. در مجموع ۲۱۰۰ تا ۲۲۰۰ فرهنگی در منطقه ۷ آموزش و پرورش شهر تهران وجود دارد که حدود ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ نفر آنها بسیجی هستند.

به ازای هر سال، ۳ماه از خدمت سربازی دانش آموز بسیجی کسر می شود

مسئول بسیج دانش آموزی و فرهنگیان منطقه ۷ شهر تهران در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی براینکه چه مزایایی برای دانش آموزان بسیجی در نظر گرفته شده است؟ گفت: برای دانش آموزان پسر، در خدمت نظام وظیفه به آنها کمک می کند.

وی افزود: در پایه دوم متوسطه برای دانش آموزان پسر بسیجی میدان تیر و برای دانش آموزان دختر بسییجی دوره اسلحه شناسی تدارک دیده شده که در پایان به آنها گواهینامه اهدا می شود.

طاهرکردی با اشاره به دیگر مزایایی که بسیج برای دانش آموزان دارد، تصریح کرد: دانش آموزان بسیجی از ۲ ماه اول خدمت نظام وظیفه معاف می شوند و به ازای هر سالی که در بسیج فعالیت داشته باشند، ۳ماه از خدمت سربازی شان کسر خواهد شد.

مسئول بسیج دانش آموزی و فرهنگیان منطقه ۷ شهر تهران افزود: همچنین زمینه ای فراهم شده است تا دانش آموزان و فرهنگیانی که به نوعی به وام نیازمند هستند، بتوانند با سود ۳الی ۴درصد از وام های ۳تا ۵میلیون تومان بهره مند شوند. برخی از فرهنگیان تا ۱۰ میلیون نیز وام دریافت کردند.

وی با اشاره به اعزام دانش آموزان این منطقه به اردوهای راهیان نوراظهار کرد: ۶۰۰ دختر و ۶۵۰ پسر از دانش آموزان منطقه ۷ تهران تاکنون به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

تغییر نحوه نمره دهی درس آمادگی دفاعی

طاهر کردی در پایان با اشاره به بارم بندی درس آمادگی دفاعی گفت: قبلاً در بارم بندی درس آمادگی دفاعی ویژه پسران، ۸ نمره متعلق به میدان تیر و ۱۲ نمره متعلق به کلاس بود، در حال حاضر ۱۰ نمره درس آمادگی دفاعی به میدان تیر اختصاص داده شده و ۱۰ نمره باقی مانده براساس کلاس درس، به دانش آموزان تعلق می گیرد.

یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۰
کد خبر : 14948
بازدیدها: 324

پاسخی بگذارید »