جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

توصیه به کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری:

نجار: داوطلبان از تخریب رقبای خود اجتناب کنند

atena92 اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۲ ۰

وزیر کشور داوطلبان نامزدی انتخابات را به رعایت اخلاق انتخاباتی و پرهیز از تخریب رقبا فراخواند و گفت: افراد به جای طرح اشکالات دیگران، فقط برنامه‌هایشان را تبیین کنند و از ملتهب کردن فضای سیاسی کشور بپرهیزند

مصطفی محمد نجار وزیر کشور و عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان امروز مهمانان سی‌و یکمین همایش افق رسانه با حضور سیدعزت‌الله ضرغامی رئیس رسانه ملی بودند.

بنا بر این گزارش، نجار در این نشست با اشاره به اینکه با ایجاد ۲۰ هزار شعبه اخذ رای دیگر در سراسر کشور گفت: اکنون شمار این شعب برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به ۶۷ هزار شعبه افزایش یافته است.

وی برگزاری همزمان انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه و میان‌دوره‌ای انتخابات خبرگان در دو حوزه انتخابیه را مهم‌ترین ویژگی این دوره از انتخابات دانست.

وی گفت: دشمنان دائم الشکست انقلاب اسلامی در آستانه هر دوره از برگزاری انتخابات در کشورمان درصدد جلوگیری از حضور گسترده مردم در انتخابات و یا کمرنگ کردن حضور آنان هستند. محمد نجار، سیاه‌نمایی، غبارآلود کردن فضای سیاسی، ایجاد تردید و اختلاف، تحریک اقوام و مذاهب و نیز جنگ روانی با استفاده از فضای مجازی و صدها شبکه ماهواره‌ای را بخشی از اقداماتی برشمرد که دشمنان انقلاب اسلامی با هزینه‌های گزاف برای مایوس کردن مردم و تسلط بر فضای روانی کشورمان در دستور کار اتاق فکرشان قرار داده‌اند.

وی گفت: وزارت کشور طبق رسالت و ماموریت ذاتی و خطیرش در چنین شرایطی، نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را پس از فتنه ۸۸ با همکاری رسانه ملی با موفقیت برگزار کرد که رهبر معظم انقلاب نیز از آن ابراز رضایت کردند.

نجار افزود: این وزارتخانه، ضعف‌ها و قوت‌های بیش از ۳۰ انتخابات گذشته را برای استفاده از تجربیات آنها در آینده مستند کرده است تا انتخابات آینده را با استفاده از همه ظرفیت‌ها با شکوه‌تر از همیشه در تراز ملت ایران برگزار کند.

وی گفت: تقارن این دوره از انتخابات با سال حماسه سیاسی و اقتصادی نیز در برگزاری انتخاباتی باشکوه، موجب تقویت انگیزه ماست زیرا انتخابات، مظهر حماسه سیاسی است که برای تحقق این هدف، تعامل خوبی با شورای نگهبان داریم.

محمد نجار همچنین با اشاره به نام نویسی از داوطلبان نامزدی چهارمین دوره انتخابات شوراها گفت: از میان این داوطلبان ، ۲۰۷ هزار و ۵۷۷ عضو اصلی و علی البدل، شامل ۱۰ هزار و ۱۸۴ عضو شوراهای اسلامی شهرها و ۱۹۷ هزار و ۳۹۳ عضو شوراهای اسلامی روستاها با آرای مردم انتخاب می شوند.

وی اظهارداشت: اکنون هیات‌های نظارت و اجرایی در حال بررسی صلاحیت داوطلبان نامزدی انتخابات شوراها هستند که این بررسی‌ها فردا به پایان می رسد. وزیر کشور همچنین با اشاره به آغاز نام نویسی از داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری از صبح امروز گفت: داوطلبان تا پنج روز برای نام نویسی مهلت دارند اما به داوطلبان یا نمایندگان تام الاختیار آنان توصیه می‌کنیم زودتر برای این کار اقدام کنند و آن را به روزهای پایانی موکول نکنند. محمد نجار افزود: همزمان با این اقدام، هیات‌های اجرایی نیز تا سه روز در کشور تشکیل می‌شوند.

وی قانونمداری، امانت‌داری، عدالت‌مداری و مشارکت گسترده را شعار انتخاباتی وزارت کشور برای این دوره از انتخابات دانست و گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، ساز و کار برگزاری انتخابات در کشورمان بسیار مستحکم و قانونمداری، مبنای همه فعالیت‌هاست.

محمد نجار در بخش دیگری از سخنانش، داوطلبان نامزدی انتخابات را به رعایت اخلاق انتخاباتی و پرهیز از تخریب رقبا فراخواند و افزود: افراد به جای طرح اشکالات دیگران، فقط برنامه هایشان را تبیین کنند و از دامن زدن به مسائل قومی و مذهبی و احساسی و ملتهب کردن فضای سیاسی کشور بپرهیزند.

وی همچنین داوطلبان نامزدی انتخابات را از زیرسوال بردن خدمات انجام شده و هرگونه اقدام که به فضاسازی دشمنان علیه انقلاب اسلامی منجر می شود، برحذر داشت.

وزیر کشور همچنین، احصای آمار اصلاح شده شهرها و روستاهای واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراها، تهیه و تنظیم طرح جامع اطلاع رسانی، ایجاد لینک پرسش ها و ابهامات و برپایی ۱۱ همایش توجیهی، آموزشی برای فرمانداران و بخشداران را از اقدامات این وزارتخانه برای برگزاری باشکوه انتخابات برشمرد. حمد نجار، تهیه سامانه جامع برپایی انتخابات شوراها و ریاست جمهوری با رعایت جوانب ایمنی، سرعت و دقت را از دیگر اقدامات دانست و افزود: امسال نخستین بار، دستور آغاز برگزاری انتخابات از طریق این سامانه به فرمانداران و بخشداران ابلاغ شد. وی برگزاری ۳۰ نشست انتخاباتی با مسئولان رسانه ملی و شبکه های استانی صدا و سیما، تایید صلاحیت ۳۰ عضو معتمد هیات مرکزی اجرایی انتخابات و انتخاب ۷ عضو اصلی آن و نیز برپایی نخستین نشست این هیات را از دیگر اقدامات وزارت کشور در آستانه برگزاری انتخابات برشمرد. محمد نجار گفت: بنا بر تاکید رئیس جمهور، هدف وزارت کشور زمینه سازی برای برگزاری انتخابات باشکوه است به نحوی که صرف نظر از این که چه کسی منتخب مردم شود زیرساخت های لازم را برای حضور گسترده مردم در انتخابات فراهم کنیم.

سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۳:۵۲
کد خبر : 15613
بازدیدها: 111

پاسخی بگذارید »