شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جایگاه المپیاد دانش‌آموزی در آسیا و جهان:

نتایج اعزامی دانش‌ آموزان به مسابقات از اول سال ۹۲

danesheroz1 شهریور ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
نتایج اعزامی دانش‌ آموزان به مسابقات از اول سال ۹۲

دانش روز: معاون دانشگاه دانش‌‌ پژوهان جوان گفت: نتایج اعزامی دانش‌آموزان المپیادی از اول سال ۹۲ عنوان شد.جایگاه المپیاد دانش‌آموزی ایران در آسیا مقام دوم و در جهان جز ۱۰ کشور اول است

 به گزارش دانش روز، حسن ساعی‌دهقان در پاسخ به این سوال که تعداد اعزامی دانش‌آموزان به المپیاد از اول امسال چقدر بوده است، گفت: از اول امسال تعداد اعزامی المپیاد دانش‌آموزان تیم کامپیوتر به مسابقات جهانی استرالیا ۴ نفر بوده که موفق به کسب یک مدال طلا، ۲ نقره و یک برنز شده‌اند.

وی ادامه داد: تیم اعزامی فیزیک به مسابقات دانمارک ۵ نفر بوده و کسب ۳ طلا، یک نقره و یک برنز را به دنبال داشته و تیم اعزامی زیست‌شناسی مسابقات جهانی ۴ نفر به سوئیس کسب ۲ مدال طلا و ۲ نقره را در پی داشت.

معاون دانشگاه دانش‌‌ پژوهان جوان بیان کرد: جایگاه المپیاد دانش‌آموزی ایران در آسیا مقام دوم و در جهان جز ۱۰ کشور اول است. امسال نیز در رشته فیزیک مقام ۷، در زیست‌شناسی مقام ۴ و در رشته کامپیوتر مقام ۶ را از آن خود کرده‌ایم.

ساعی‌دهقان با اشاره به اینکه پایه تحولات علمی المپیاد علمی دانش‌ آموزان است، تصریح کرد: در عرصه‌های مختلف مانند سلول بنیادین، نانو و انرژی هسته‌ای پیشرفت‌هایی داشتیم که همه نتیجه این المپیادها بوده است.

منبع:پانا

چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۴
کد خبر : 57210
بازدیدها: 233

پاسخی بگذارید »