پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نتایج اولیه کنکور۱۲ مرداد اعلام می‌شود

danesheroz1 تیر ۷, ۱۳۹۲ ۰
نتایج اولیه کنکور۱۲ مرداد اعلام می‌شود

دانش روز: رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری کنکور ۹۲ با رقابت یک میلیون و ۸۳ هزار و۵۷۱ داوطلب، از امکان انتخاب رشته داوطلبان غایب در آزمون خبر داد

به گزارش دانش روز، دکتر ابراهیم خدایی در حاشیه بازدید از آزمون سراسری ۹۲ در دانشگاه امیرکبیر در جمع خبرنگاران، با اشاره به افزایش ۱۸ هزار نفری ظرفیت پذیرش دانشجو، اظهارکرد: داوطلبانی که در آزمون غایب بوده‌اند و یا در کل آزمون سراسری سال ۹۲ ثبت‌نام نکرده‌اند نیز می‌توانند، رشته‌های بدون آزمون را در انتخاب رشته، انتخاب کنند. وی افزود: امسال ۱۰ هزار رشته محل در دوره بدون آزمون پذیرش دانشجو خواهند داشت.

خدایی، تجمیع کنکور دانشگاه آزاد و سازمان سنجش را یکی از تفاوت‌های کنکور امسال با سال‌های گذشته دانست و گفت: سازمان سنجش تنها متولی برگزاری کنکور است، اما بقیه امور از جمله انتخاب رشته، گزینش داوطلبان و اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان توسط مرکز آزمون دانشگاه آزاد انجام می‌شود. وی درباره احتمال برگزاری یا عدم برگزاری کنکور در سال ۹۳، تاکید کرد: کنکور ۹۳ برگزار خواهد شد، چرا که در صورت تصویب طرح نهایی سنجش و پذیرش دانشجو در مجلس، ۸۵ درصد ظرفیت‌های کل آموزش عالی در پنج سال بدون آزمون خواهد بود، اما برای ۱۵ درصد رشته‌های پرداوطلب آزمون برگزار می‌شود.

وی از اعلام نتایج اولیه کنکور ۹۲ در ۱۲ مردادماه خبر داد و گفت: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، از ۱۷ مردادماه می‌توانند حداکثر ۱۰۰ رشته محل را به عنوان رشته محل‌های مورد علاقه خود انتخاب کنند.به گفته رییس سازمان سنجش نتایج نهایی کنکور ۹۲، ۲۱ شهریورماه اعلام می‌شود.

جزییات انتخاب رشته‌های دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور چگونگی اعلام علاقه‌مندی و انتخاب رشته برای رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجائی تهران در آزمون سراسری سال ۹۲ را اعلام کرد.

دکتر حسین توکلی  با بیان اینکه این داوطلبان در این مرحله نیاز به اقدام خاصی ندارند، گفت: داوطلبان علاقه‌مند به این رشته‌ها باید در مردادماه و همزمان با اعلام نتایج اولیه، در صورتیکه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی دراین دوره‌ها شده باشند، با در نظر داشتن شرایط و ضوابط دانشگاه‌های فوق، نسبت به انتخاب رشته‌های تحصیلی موسسات مذکور در اولویت‌های یک تا ۱۰۰ فرم انتخاب رشته اینترنتی، اقدام کنند. وی افزود: کلیه داوطلبان علاقه‌مند اعم از اینکه در زمان ثبت‌نام بند ۴۳ تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی مبنی بر علاقمندی به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی این دانشگاه‌ها را علامتگذاری کرده‌اند یا خیر، می‌توانند با توجه به نتیجه مندرج در کارنامه نتایج اولیه خود، ضمن اعلام علاقمندی و واریز مبلغ ۲۹ هزار ریال منحصرا به صورت الکترونیکی و از طریق کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب، نسبت به انتخاب رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های یادشده، اقدام کنند.

منبع:اطلاعات

جمعه ۷ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۳
کد خبر : 33052
بازدیدها: 285

پاسخی بگذارید »