چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نبود محدودیت برای ثبت‌نام دانش‌آموزان درهنرستان‌ها/پیش‌بینی اعتبار برای تجهیز هنرستان‌ها در بودجه۹۲

28 danesheroz اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
نبود محدودیت برای ثبت‌نام دانش‌آموزان درهنرستان‌ها/پیش‌بینی اعتبار برای تجهیز هنرستان‌ها در بودجه۹۲

مدیرکل دفتر فنی وحرفه‌ای و کار و دانش آموزش و پرورش از پیش بینی اعتبار قابل توجهی برای تجهیز هنرستان‌ها در لایحه بودجه ۹۲ خبر داد و اعلام کرد: بعد از تصویب و تایید اعتبار پیش بینی شده در مجلس، این اعتبار در اختیار هنرستانهای کشور قرار خواهد گرفت تا برای سال تحصیلی جدید، هنرستان‌های مجهزتر و به روزتری در اختیار دانش آموزان قرار گیرد

محمد شریف زاده با اشاره به بخشنامه مربوط به ثبت نام دانش آموزان در رشته های هنرستانی اظهار کرد: برای ورود دانش آموزان پایه اول متوسطه به رشته های هنرستانی، تمهیداتی در حال انجام است تا در سال تحصیلی جدید، شاهد حضور هر چه بیشتر دانش آموزان دوم متوسطه در رشته های فنی و حرفه ای و کار ودانش باشیم.

وی با بیان اینکه هنرستانها از شرایط نسبتاً خوبی برخوردارند، گفت: با توجه به اینکه دانش آموزان هنرستانی در ورود به بازار کار از شانس موفقیت بالاتری برخوردارند، درنظر داریم تا عدد توسعه دانش آموزان هنرستانی را برای استانها پیش بینی کنیم تا اقدامات لازم بهتر صورت گیرد.

مدیرکل دفتر فنی و حرفه ای و کارودانش آموزش و پرورش افزود: اگر چه امسال با حضور ۴۵ درصدی دانش آموزان دوم متوسطه در هنرستانها، مواجه بودیم، اما برای سال تحصیلی آینده، تمهیداتی در دست اجرا است تا این رقم از مرز ۵۰درصد عبور کند.

شریف زاده همچنین اضافه کرد: برای رفاه حال خانواده ها و دانش آموزان، پیش بینی هایی شده است تا خانواده ها با اطمینان خاطر فرزند خود را هنرستانها بفرستند، موضوع ساماندهی فضاهای جدید هنرستانها که در حال حاضر به طور جدی دنبال می شود، از جمله اقداماتی است که برای راحتی و آسایش دانش آموزان هنرستانی انجام می شود تا در نزدیک ترین هنرستان محل زندگی خود ادامه تحصیل دهند.

وی با بیان اینکه موضوع تغییرکاربری فضاهای فعلی آموزشی یا راه اندازی و تاسیس هنرستانهای جدید، در حال حاضر دنبال و پیگیری می شود، گفت: در قانون بودجه سال ۹۲ نیز یک رقم قابل توجهی برای موضوع تجهیزات هنرستانها درنظر گرفته شده است که بعد از تصویب و تایید مجلس، در اختیار هنرستانهای کشور قرار خواهد گرفت تا برای سال تحصیلی جدید، هنرستانهای مجهزتر و به روزتری در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

مدیرکل دفتر فنی و حرفه ای و کار ودانش آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: برای ثبت نام دانش آموزان در رشته های هنرستانی، شرایط خاصی وجود ندارد و تمام پیش بینی ها صورت گرفته تا به هر تعداد دانش آموز که علاقمند به ادامه تحصیل در رشته های هنرستانی، باشد، ثبت نام صورت گیرد.

وی با بیان اینکه ثبت نام رشته های هنرستانی از ۱۵خرداد آغاز می شود، افزود: دانش آموزان علاقمند به رشته های هنرستانی، از زمانی که کارنامه خود را می گیرند برای ثبت نام مراجعه کنند.

شریف زاده همچنین تصریح کرد: حتی اگر دانش آموزی واحد افتاده داشته باشد، می تواند ثبت نام خود را انجام دهد.

وی در پایان افزود: درصورتیکه در روند ثبت نام موردی پیش آید، دفتر فنی و حرفه ای و کارودانش آموزش و پرورش آمادگی دارد که موضوع را دنبال و پیگیری کند تا مشکل خاصی در این زمینه برای دانش آموزان و خانواده ها پیش نیاید.

دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۵
کد خبر : 17047
بازدیدها: 199

پاسخی بگذارید »