جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نایب رئیس IOC: اقدامات اصلاحی فیلا آغاز شده / با این روند کشتی می تواند در المپیک بماند

danesheroz بهمن ۲۷, ۱۳۹۱ ۰

برخی اعضای کمیته بین المللی المپیک در مورد تصمیم خود درباره کنار گذاشتن کشتی از ورزشهای اصلی المپیک توضیحاتی را ارایه دادند

پس از انتقادات گسترده ای که به خاطر کنار گذاشتن کشتی از رشته های اصلی المپیکی شد، اعضای کمیته بین المللی روز گذشته سعی کردند تا با توضیحات خود قدری ضرب تصمیمی که گرفته بودند را بگیرند. بیشتر آنها در سخنان خود اعلام کردند که این تصمیم نهایی نیست و هنوز کشتی از المپیک کنار نرفته است.
توماس باخ، نایب رئیس کمیته بین المللی المپیک در این رابطه گفت:« این عکس العملها (انتقادها) طبیعی است و می توانست با هر تصمیم دیگری صورت گیرد. فقط باید تعادل حقیقی بین سنت و پیشرفت پیدا شود. این تصمیم فقط درباره ورزشهای اصلی بود و نه چیز دیگر.»
باخ که طبق گزارشها نامزد ریاست کمیته بین المللی در سال آینده خواهد بود، ادامه داد:« من از واکنش فیلا خوشحالم، چراکه آنها به سرعت تصمیم گرفتند اقدامات اصلاحی را آغاز کنند. این راه درستی است و باید به خاطر سپرد که تصمیم نهایی گرفته نشده و اگر فیلا با همین روند پیش رود نظر موافق اعضا را جلب خواهد کرد.»
ریچارد کاریون، عضو کمیته بین المللی المپیک و رئیس کمیته اقتصادی این کمیته که او نیز نامزد احتمالی سال آینده خواهد بود گفت: «این همیشه تصمیم دردناکی بوده است.»
این عضو پورتوریکویی IOC که کشورش در لندن یک مدال نقره از کشتی بدست آورده است ادامه داد: «فرقی نمی کند ما چه تصمیمی بگیرم. به هر حال مورد انتقاد خیلی ها قرار خواهد گرفت. من از این تصمیم ناراحت شدم. من تا حدودی به سالنهای کشتی پورتوریکو وابسته شده ام. ورزشگاه هایی که حتی تشک سایز استاندارد نداردند و هنوز سه کشتی گیر به المپیک می فرستند.»
در این میان گویا خوان آنتونیو سامارانش جوان، فرزند رئیس سابق کمیته بین المللی یکی از خوشحال ترین اعضای هیات اجرایی است. او که نایب رئیس فدراسیون بین المللی پنجگانه مدرن است، از این موضوع خرسند است ورزشش در میان رشته های اصلی المپیک قرار گرفته است. او نیز در جمع خبرنگاران گفت:« این یک تصمیم خوبی بود. من خیلی برای کشتی متاسفم، چون ورزشی است که به آن احترام می گذارم. از این واکنشها نیز متعجب نشدم، چون برای حذف هر ورزشی چنین واکنشی بوجود می آمد.»
از او در مورد حذف نشدن پنجگانه مدرن و تاثری که او برای این بقا داشته ادامه داد: «من در تصمیمات هیات اجرایی به عنوان عضو هیات اجرایی شرکت می کنم.»

جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۸:۴۹
کد خبر : 6788
بازدیدها: 167

پاسخی بگذارید »