یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ناهاکو یوهاشی برگزیده جایزه اندرسن ۲۰۱۴ شد

danesheroz1 فروردین ۵, ۱۳۹۳ ۰
ناهاکو یوهاشی برگزیده جایزه اندرسن ۲۰۱۴ شد

دانش روز: ناهاکو یوهاشی نویسنده اهل کشور ژاپن به عنوان برگزیده جایزه هانس کریستین اندرسن سال ۲۰۱۴ اعلام شد

به گزارش دانش روز، دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY)  برگزیگان خود در سال ۲۰۱۴ را از دو کشور ژاپن و برزیل انتخاب کرد.

بر این اساس و در بخش نویسندگی ناهاکو یوهاشی از کشور ژاپن و در بخش تصویرگری نیز راجر ملو از کشور برزیل به عنوان برگزیده این جایزه در سال ۲۰۱۴  معرفی شدند.

بر اساس اعلام دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان یوهاشی نویسنده داستان‌های منحصر به فرد فانتزی برای کودکان و نوجوانان است که محوریت تمام آنها عشق و دوست داشتن به عنوان عنصر مشترک میان حیات تمامی انسان‌هاست.

 این دفتر همچنین در مورد دلایل انتخاب ملو به عنوان تصویرگر برتر سال ۲۰۱۴ نیز عنوان داشته که وی در آثار خود تصاویری را خلق کرده کرده که به کودکان کمک می‌کند به کشف تاریخ و فرهنگ برزیل بپردازند و توانایی آنها را برای تشخیص و رمزگشایی از پدیده‌ها را به کمک تصاویر فرهنگی  مورد توجه قرار می‌دهد.

یادآوری می‌شود در میان نامزدهای دریافت جایزه اندرسن در سال ۲۰۱۴ نام هوشنگ مرادی کرمانی نیز به چشم می‌خورد.

جایزه هانس کریستین آندرسن که گاه جایزه نوبل کوچک هم خوانده می‌شود، جایزه‌ای است بین‌المللی که هر دو سال یک بار از طرف دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) به مولفان در زمینه ادبیات کودک تعلق می‌گیرد و برگززده نیز هدیه خود را از دست ملکه کشور دانمارک دریافت می‌کند.

منبع: مهر

سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۲
کد خبر : 100657
بازدیدها: 207

پاسخی بگذارید »