پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نام احمد نام جمله انبیاست

danesheroz اسفند ۱۷, ۱۳۹۱ ۰
نام احمد نام جمله انبیاست

آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای ناشر: انتشارات انقلاب اسلامی

کتاب «نام احمد نام جمله انبیاست» گزیده‌ای از بیانات آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره شخصیت و بعثت نبی مکرم اسلام (ص) از سوی انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به موسسه پژوهشی و فرهنگی انقلاب اسلامی منتشر شد.

کتاب حاضر در واقع از میان بیانات معظم له درباره شخصیت، ویژگی‌ها و بعثت حضرت محمد (ص) از خداد ۱۳۶۸ تا شهریور ۱۳۹۱ گزینش شده است.

این بیانات دارای ۲ ویژگی مشترک هستند: ۱ـ از میان مطالب مرتبط با زندگی و شخصیت حضرت محمد (ص)، درس‌های زندگی و بعثت ایشان که مورد نیاز همه انسان‌ها و جوامع انسانی در طول تاریخ و به ویژه دوران معاصر است، انتخاب شده است. ۲ـ مخاطب بیانات معظم له عمدتاً نخبگان، روشنفکران و زمامداران کشورهای اسلامی است.

پس از احصاء این ویژگی‌ها، بیانات معظم له انتخاب و به ترتیب تاریخی در کتاب «نام احمد نام جمله انبیاست» ارائه شده است.

محور اصلی این کتاب را می‌توان راه سعادت بشر در طول تاریخ دانست؛ راهی که خالق مخلوقات با خلقت و سپس بعثت انشان کامل و نمونه اعلای عبودیت بر بشریت گشود و به همین جهت، حجت را نیز بر انسان‌ها تمام کرد و نشانه‌های بسیار متعدد و روشن از لحظه میلاد با سعادت محمد بن عبدالله (ص) را گواه این حقیقت قرار داد.

پیامبر خاتم (ص) که ظهور و نجات بخشی‌اش در کتب آسمانی پیشین نیز بشارت داده شده بود، حتی قبل از بعثت نیز از نظر جوانمردی و پاکدامنی و صداقت، شهره روزگار بود. مردمان او را امین می‌دانستند و چنین وصفی در جامعه آن روز که به حق دوران جاهلیت قدیم خوانده شده، خود حاکی از مقام والای آن حضرت است و آنگاه که به پیامبری نیز مبعوث شد، فرمود” همانا مبعوث شده‌ام تا مکارم اخلاقی را تکمیل کنم.

مطالب کتاب «نام احمد نام جمله انبیاست» در بخش‌های پی در پی به دنبال هم آمده است؛ آثار عظیم شناخت ابعاد شخصیت و سیره نبی اکرم (ص)، لزوم فعالیت گسترده و همه جانبه در معرفی ابعاد گوناگون وجود رسول اکرم (ص)، ضرورت تحول درونی در کنار مجاهدت‌های اجتماعی و روش رسول اکرم (ص) در گسترش ارزش‌ها و اخلاق اسلامی در جامعه از این نمونه است.

در این کتاب نمونه‌هایی از روش رسول اکرم (ص) در ایجاد فضای اسلامی در جامعه آمده است که از آن جمله می‌توان به رواج خوشبینی و پرهیز از بدگویی و بدبینی، ایجاد و گسترش احساس مسئولیت مسلمین به یکدیگر، ترویج عملی روحیه وفاداری و حق شناسی نسبت به دیگران و ترویج عملی روحیه کار و تلاش در جامعه اشاره کرد.

کتاب ۲۸۰ صفحه‌ای «نام احمد نام جمله انبیاست» در شمارگان ۵۰۰۰ نسخه و با بهای ۱۰ هزار تومان راهی بازار نشر شده است.

پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۸:۲۱
کد خبر : 9017
بازدیدها: 239

پاسخی بگذارید »