پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نام‌نویسی ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در سامانه ثبت‌نام

danesheroz1 مرداد ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
نام‌نویسی  ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در سامانه ثبت‌نام

دانش روز: رئیس مرکز آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش، آمار دانش آموز ثبت نام شده در سامانه نام نویسی را تا به امروز ۱۱ میلیون و ۲۸۲ هزار و ۳۵۶ نفر اعلام کرد.

به گزارش دانش روز،  یوسف نوری صبح امروز در ششمین جلسه مدیران کل آموزش و پرورش استان های کشور و اعضای شورای معاونین این وزارتخانه در اردوگاه شهید باهنر گفت: امسال نسبت به سال گذشته تعداد ۱۲۸ هزار و ۲۹۷ نوآموز پیش دبستانی در این سامانه ثبت نام کرده اند که با این وجود درصد ثبت نام دانش آموز به ۸۸ درصد می رسد.

وی درصد ثبت نام در دوره ابتدایی را ۹۶ و ۶ درصد ، دوره راهنمایی و اول متوسطه را ۸۷ و ۴ درصد و دوره متوسطه دوم را ۸۰ و ۲ درصد ذکر کرد و افزود: استان سیستان و بلوچستان با ۹۴ درصد و استان های آذربایجان غربی و زنجان به طور مشترک با ۹۳ درصد حائز بالاترین رتبه ثبت نام در سامانه بوده اند.

نوری، آمار دانش آموزان در سال تحصیلی جاری نسبت به سال گذشته را با کاهش ۷ درصدی مواجه خواند و یادآور شد : امسال تعداد دانش آموز از ۱۲ میلیون ۳۲۷ هزار و ۸۱۳ نفر به ۱۲ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۹۰۳ نفر کاهش یافته است که این کاهش مربوط به دوره متوسطه است در مقابل آن تعداد دانش آموزان ابتدایی با رشد یک درصدی جمعیت در این پایه مواجه بوده است.

رئیس مرکز آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش ، ادامه داد: تعداد دانش آموزان مدارس غیر دولتی با ۲ و ۷ درصد افزایش نسبت به سال قبل به یک میلیون و ۴ هزار و ۸۷۶ دانش آموز افزایش یافته است، همچنین تعداد نوآموزان پیش دبستانی نیز رشد ۱۳ و ۳ درصد ی را نشان می دهد.

وی این افزایش را شامل مدارس شاهد با رشد ۲۵ و ۷ درصد ، مدارس سمپاد با رشد ۱۸ و ۲۳ درصد ، مدارس عشایری ، ۸ و ۷۷ درصد ، نمونه دولتی ۱۲ و ۸ و کار دانش ۱۲ و ۶ درصد دانست و متذکر شد: ۵۲ و ۵ درصد نیروی انسانی آموزش و پرورش راخانم ها و مابقی را آقایان تشکیل می دهند.

وی ۵۸ درصد فضاهای آموزشی را در روستا و مابقی را در شهر ها عنوان کرد.

منبع:پانا

یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۳
کد خبر : 49402
بازدیدها: 273

پاسخی بگذارید »