پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نامه یک دختر بلوچ به مادر ستار بهشتی + عکس

danesheroz1 فروردین ۱۳, ۱۳۹۳ ۰
نامه یک دختر بلوچ به مادر ستار بهشتی + عکس

دانش روز: در سرزمین من نه تنها روی مادران را بر زمین نمی اندازند بلکه به حرمت چادر زنان شان، حتی از خون برادرشان هم می گذرند !

به گزارش دانش روز، پس از انتشار نامه منتسب به مادر ستار بهشتی در فضای مجازی ، محتوای توهین آمیز آن به قوم بلوچ که خواسته یا ناخواسته به آن دامن زده شده بود، صدای مردم بلوچ را درآورد.

در این نامه که از قول گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی وبلاگ نویسی که در آبان ماه سال ۹۱ در زندان فوت کرد ، خطاب به گروه ” جیش الظلم” آن ها را ” فرزندان بلوچم” عنوان کرده است.
وی در این نامه از این گروهک تروریستی تقاضا دارد با احترام به مقام و ارزش مادر، سربازان گروگان گرفته شده را آزاد کنند اما متاسفانه در متن این نامه به طرز آشکاری به هموطنان بلوچمان اهانت شده است.
“سارا خوشخوی” یادداشت نویس و فعال اجتماعی بومی سیستان وبلوچستان در نامه ای پاسخ این اهانت را به شکلی زیبا داده است.
این دختر بلوچ آورده است:

مادر محترم ستار بهشتی :
آدرس نامه ی دو پهلو و چند منظوره تان ، اشتباه است بهتر بود نامه ی تان را به آدرس ،اعضای گروهک جیش العدل می فرستادید نه فرزندان قوم بلوچ، زیرا :
سرزمینم سرزمین کوچ و کوچ
سرزمین راد مردان بلوچ
مردمی از نسل پاک آریا
سفره شان خالی ز هر رنگ و ریا!
آری ، سرزمین من جایی است که گرچه مردمانش سالهاست به گناه نکرده محکومند و آنها را با گروگانگیرها و وحشی ها ،وهابیون …جمع می زنند و از این طریق مورد ظلم واقع شده اند اما هرگز مظلوم کشی نکرده اند. و نخواهند کرد زیرا در مرام این قوم ایرانی اصیل ،کشتن افراد بیگناه و استفاده از سلاح برای دفاع از حقوق قانونی، جایی ندارد.
سرکار خانم عشقی ،
درسرزمین من نه تنها روی مادران را بر زمین نمی اندازند بلکه به حرمت چادر زنان شان، حتی از خون برادرشان هم می گذرند !
مادرم ،سرزمین من سرزمین مردانگی ،مهربانی و همدلی است. و این تهمت و وصله بر مردم سرزمین آریایی من روا نمی باشد گرچه سالهاست برخی از افراد سعی می کنند چهره ی قوم مرا مخدوش کنند.
مادر عزیز ، ما خاک پای همه ی مادران به ویژه مادران گروگان های عزیزمان هستیم. اما هرگز به شما اجازه نخواهیم داد که با ابراز احساسات بدون اندیشه و تامل خود ،با احساسات نه تنها مادران بلوچ ،بلکه پدران و فرزندان یک قوم ،با جمع بستن شان با زورمندان وگروهک جیش العدل بازی کنید!! بهتر بود کمی مطالعه می کردید آنگاه در می یافتید که این گروهک که بازیافتی گروهک جندالله است نه تنها مدافع حقوق مردم بلوچ نیست بلکه با چنین رفتارهایی وتغییر نگرش مردم نسبت به قوم بلوچ، دشمن ما هم هست. به نظر شما گروهی که توسط آن ، کودکان،پیرمردان و حدود چهل نفر از بلوچ و فارس در یک عملیات انتحاری شهید شده باشند مدافع حقوق شان هست یا دشمن شان !!!نه مادر عزیز ، اینها به نام ما آدم می کشند و به دنبال منافع خود هستند . نه فارسند نه بلوچ ،نه شیعه هستند نه سنی اصلا اینها از انسانیت بویی نبرده اند!
در ضمن این سربازان که شما آنها را فرزندان خود خوانده اید وما را در مقابل خود می بینید فرزندان ایران و برادران ما هستند ما هم به نوبه ی خود نگران آنها هستیم و از این وضعیت پیش آمده خیلی بیشتر از شما رنج می بریم! همدردی خود را با خانواده ی شهید دانایی فر اعلام نموده ،برای آزادی دیگر گروگان هایمان ، دعا می کنیم و امیدواریم هرچه سریعتر به آغوش خانواده ی شان برگردنند!!!
با احترام
سارا خوشخوی

منبع: دانا

چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۹:۰۴
کد خبر : 103780
بازدیدها: 207

پاسخی بگذارید »