یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نامه «کاندولیزا رایس» به سازمان تامین اجتماعی ایران

danesheroz1 تیر ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
نامه «کاندولیزا رایس» به سازمان تامین اجتماعی ایران

دانش روز: در حالی که نتیجه تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی و شرکت زیرمجموعه آن که در مجلس هشتم انجام شده بود هیچگاه اعلام نشد، اردیبهشت امسال نمایندگان مجلس نهم بار دیگر طرح تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی را تصویب کردند.

به گزارش دانش روز، تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی و شرکت زیر مجموعه آن (شستا) در نیمه فعالیت مجلس هشتم آغاز و کمیته ای نیز تشکیل شد و قرار بود بر اساس قانون ظرف ۶ ماه عملیات تحقیق از این سازمان به اتمام برسد اما اینگونه نشد و بیش از یکسال این موضوع به طول انجامید.

اعضای تیم تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی در همان زمان از جمع آوری مدارکی برای اثبات تخلفات این سازمان خبر داده و گزارش اولیه ای درباره آن ارائه کردند و در نهایت قرار شد گزارش پایانی و جمع بندی اقدامات انجام شده در ماههای پایانی مجلس هشتم ارائه شود که به دلیل برخی مخالفت ها امکان آن فراهم نشد و گزارش نهایی نیز هیچگاه ارائه نشد.

محمد اسماعیل سعیدی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس می گوید: «عمر مجلس هشتم کفاف نداد که نتیجه تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی در صحن مطرح شود و من نمی دانم چه عواملی باعث شد این گزارش به موقع اعلام نشود.»

مهدی عیسی زاده هم که خود عضو کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در مجلس هشتم بوده می گوید: «بنده واقعا نمی دانم سرنوشت تحقیق و تفحص در مجلس هشتم چه شد و به کجا رسید؟ این موضوع را باید از دوستانی که رئیس و نایب رئیس هیات تحقیق بودند سوال کرد.»

نادر قاضی پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز ضمن اظهار گلایه از سلیمان جعفرزاده رئیس هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در مجلس هشتم گفت: «آقای جعفرزاده نتیجه هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در مجلس هشتم را به موقع اعلام نکرد.»

ادعاهای رئیس هیات تحقیق و تفحص در مجلس هشتم /نامه رایس به تامین اجتماعی
اما اینک سلیمان جعفرزاده رئیس هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در مجلس هشتم که صلاحیت وی برای ورود به مجلس نهم توسط شورای نگهبان رد شده بود در اظهاراتی پرده از نتایج بدست آمده توسط کمیته تحقیق زیرنظر خود برداشته است.

جعفرزاده در گفتگویی با وبسایت قانون ادعا کرده است تخلفات مالی در سازمان تامین اجتماعی بالای ده هزار میلیارد تومان است و وی بیش از ۵۰ هزار برگ اسناد و مدارک از این تخلفات در اختیار دارد. وی که ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم را نیز بر عهده داشته مدعی شده است برخی از شرکت‌های تامین اجتماعی با دستور “فردی نزدیک به دولت” داروهای آلوده به کشور وارد کرده‌اند.

جعفرزاده همچنین گفته خانم «رایس» وزیر اسبق امور خارجه آمریکا به سازمان تامین اجتماعی نامه نوشته و این “فرد نزدیک به دولت” نیز دستور پیگیری درخواست وی را داده بود. ادعاهای جعفرزاده بسیاری جنجالی است، باید منتظر واکنش های مختلف به این ادعاها بود.

اگر فردا فردی از ایشان شکایت کرد باید پاسخگو باشند
عیسی زاده درباره صحبت های جعفرزاده می گوید: «بنده نه کاندولیزا رایس و نه صهیونیست ها را می شناسم. بیان این صحبت ها فقط در توان آقای جعفرزاده است و اگر فردا فردی از ایشان شکایت کرد باید پاسخگو باشند.»

وی اظهار کرد: «حتما آقای جعفرزاده امکانات و اختیاراتی را داشتند و بررسی کردند و این صحبت ها را بر اساس اسناد بیان می کنند.»

عیسی زاده با بیان اینکه اگر آقای جعفرزاده این اسناد و مدارک را در اختیار ما بگذارند و مدارک هم مستند باشد حتما استفاده می کنیم گفت: «اکنون برخی افراد اعلام آمادگی کردند که یکسری اطلاعات در اختیار دارند و قطعا اگر این اطلاعات بدون هزینه بدست ما برسد استفاده می کنیم. اما اگر به عقل ما برسد این اطلاعات ناقص است استفاده نخواهیم کرد. چون خدای نکرده ما با کسی غرض ورزی نداریم و فقط می خواهیم از بیت المال حفاظت کنیم.»

این عضو کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در مجلس نهم درباره استفاده از نتایج تحقیق از تامین اجتماعی در مجلس هشتم گفت: «ممکن است استفاده کنیم و ممکن است استفاده نکنیم. چون برخی موارد آن ممکن است قابل استفاده باشد و برخی قابل استفاده نباشد.»

عیسی زاده که سابق عضویت در هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در مجلس هشتم را هم دارد گفت: «بنده و دو تن از دوستان در کمیته تحقیق و تفحص مجلس هشتم بیمه بازنشستگی را مورد تفحص قرار دادیم که تخلفاتی وجود داشت اما چون در تخصص ما نبود از آقای جعفرزاده درخواست کردیم به ما بودجه دهد تا حسابرس استخدام کنیم.»

وی در پاسخ به این سوال که آیا گزارش تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی در مجلس نهم حتما اعلام خواهد شد؟، گفت: «این را از رئیس مجلس بپرسید. من فقط وظیفه خود را انجام داده و گزارش را می نویسم و تحویل می دهم.»

نمی‌توان به سادگی از آن عبور کرد
اما محمد اسماعیل سعیدی دیگر عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در واکنش به اظهارات جعفرزاده به فرارو گفت: «آقای جعفرزاده رئیس هیات تحقیق و تفحص مجلس هشتم بوده و اسناد و مدارک را بررسی کردند و لذا اکنون باید پاسخگو باشند چرا این مدارک و اسناد را تاکنون اعلام نکردند.»

وی ادامه داد: «مواردی که ایشان عنوان کردند خیلی مهم است و اگر واقعا صحت داشته باشد نمی توان به سادگی از آن عبور کرد.» وی همچنین گفت: «هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در مجلس نهم قطعا مدارک و اسنادی که قبلا در مجلس هشتم بدست آمده را مورد بررسی قرار خواهد داد.»

به هر روی باید منتظر ماند و دید اظهارات جعفرزاده تا چه حد مستند است و سرنوشت تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی بالاخره به کجا خواهد رسید.

منبع: الف

یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۷
کد خبر : 37657
بازدیدها: 282

پاسخی بگذارید »