چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نامه بسیج دانشجویی علم و صنعت به ضرغامی

danesheroz فروردین ۲۶, ۱۳۹۲ ۰

بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران با انتشار نامه‌ای خطاب به عزت‌الله ضرغامی رییس سازمان صدا و سیما، بر لزوم توجه رسانه ملی به جلوگیری از تساهل و تسامح در مسیر انتخابات تاکید کرد

در بخشی از این نامه خطاب به ضرغامی آمده است که در شرایط فرهنگی کنونی کشور که تحت شدیدترین تهاجمات فرهنگی دشمن قرار داریم و هر بار فاز جدیدی در حمله به عفاف و حیای جوانان آغاز می‌شود و در آستانه انتخابات، کوچکترین تسامح و تساهل در حوزه فرهنگی صداوسیما را از شما نخواهیم پذیرفت و اگر به فضای باز سیاسی و واقع‌نگری فرهنگی معتقدید، نه در آستانه انتخابات بلکه در طول تمامی سالها معتقد باشید.

متن این نامه به شرح زیر است:

«پیرو درخواست های پیاپی دانشجویان دانشگاه های مختلف از شما و امتناع چندین و چندباره شما از حضور در جمع دانشجویان و بعد از تاکید مقام معظم رهبری برای این امر شما تنها در جلسه ای در دانشگاه شریف در ایام تابستان حضور یافتید و بعد از پاسخگویی ضعیف، اتفاقات جلسه طوری در رسانه ها منتشر گردید تا از باب رفع تکلیف رزومه دیگری به فعالیت های خود بیافزایید.

بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت در زمستان سال گذشته چندین بار تقاضای حضور شما در دانشگاه را داشت که علی رغم قول قطعی شما برای حضور در این دانشگاه، در هر تماس با شما و مسئول دفترتان با بهانه های واهی برای شانه خالی کردن از پاسخگویی مواجه شد. بهانه هایی مانند اختلافات پیش آمده میان قوا و به صلاح نبودن حضورتان در دانشگاه که باید برای اطلاعتان بگوییم جریان عظیم انقلاب سی و چند سال است که در تلاطم های سهمگین در حال حرکت بی وقفه است و در شرایطی که مردم آن، پایدار و مقاوم ایستاده اند، مسئولین آن نیز نباید حوادث گوناگونیرا که برای آن رخ می دهد بهانه ای برای عدم پاسخگویی قرار دهند.

در شرایطی که مانند سی و چند سال گذشته در جنگ بوده ایم و البته اکنون نیز در دفاع مقدسی دیگر قرار داریم، در شرایطی که قلع و قمع فرهنگ جوانان و خانواده ها را در کنار تقدیر و الگوسازی از بازیگران ضعیف و خوانندگان و مجریان و افراد کم ارزش و بی سواد و جدا مانده از جامعه مقاوم ایران، با وجود خون دل خوردن جبهه فرهنگی انقلاب می بینیم؛ یاد جبهه های جنگ ۸ ساله می افتیم که جوانان مبارز واقعی کشور به صف سپاهیان کفر می تاختند و همچون جوانان امروز جانباز و شهید می شدند و عده ای قلیل و جدا مانده از جامعه،که همان الگوهای موهومی اند برای تحصیل و خوش گذرانی به خارج از کشور فرار می کردند.

در همان جنگ بود که فرماندهان جوان و بیست و چند ساله چون باقری و متوسلیان و شهبازی و وزوایی و بقیه با نیروی ایمان،جوانی، جسارت، شجاعت و توکل خود بزرگترین فتوحات آشکار آن جنگ را رقم زدند. اکنون این قدرت ریسک پذیری و استفاده از جوانان، چرا به فراموشی و گرداب چنبره زدن مدیران نسل اول بر مناصب، سپرده شده است. و به جای آن مدیرانی در مجموعه شما می بینیم که قبیله گرایی و محافظه کاریشان خون به دل ما کرده است.چند سالی از ریاست شما بر این سازمان می گذرد و ما به طرق مختلف این موضوع را به شما و معاونانتان گوش زد کردیم اما هر بار شما گفتید که در صدد وارد کردن نیروهای جوان و انقلابی و از دل مردم به مجموعه بسته مدیریتی خود هستید و هر بار در صدد بودید. تا کی در صدد خواهید ماند؟

گرایش به تکنوکراسی، در برهه ای که الگویِ پایبندی به آرمانگرایی بر پایه گفتمان انقلاب،امتحان خود را به خوبی پس داده قطعا به خطا می رود، مردم مشکلی ندارند تا برنامه های سازمان دچارضعف فنی و نور و تصویربرداری و صحنه و غیره باشند اما محتوای صحیح در آن مشاهده شود. در معدود مواردی که سعی در ورود محتوای واقعی انقلاب اسلامی به برنامه های صداوسیما را داشته اید به افزودن ظواهر اسلامی به برنامه ها بسنده شده است و از امتزاج برنامه ها با معنا و محتوای اصیل انقلاب خبری نیست. الگوسازی از شخصیت های بی محتوا و الگوسازی کلیشهای ازالگوهای اصیل ایران و اسلام، ویژگی بارز برنامه های کنونی سیماست و در پایانِ هر برنامه تقدیرهای فراوان و بی مورد از افرادی که برنامه هایشان برای انقلاب و صاحبان آن که مردم هستنند ذره‌ای ارزش ندارد مشاهده می شود.

ای کاش برنامه هایی مانند راز، ققنوس، سری قبلی دیروز امروز فردا، سریال پایتخت که اخیرا نمایش داده شد و چند مورد معدود دیگر ساخته نمی شد تا ما متوجه نمی شدیم که ایراد از عده ای نیست که رو به ماهواره می برند و ایراد از برنامه سازی سیماست. کما اینکه حتی بینندگان ماهواره هم به این برنامه ها روی خوش نشان داده اند و این نشان دهنده آن است که بی‌علاقگی مردم به مفاهیم اسلام و انقلاب خیالی خام است و قصور از ما بوده است. جدیدترین دستاورد صدا و سیما هم فرصت مغتنم و ارزشمند تعطیلات نوروز امسال بود که تنها با بسنده کردن به سرگرم کردن مردم که در این راه نیز سطحی عمل شد این فرصت سوخت حال آنکه شبکه های ماهواره ای خارجی ساعت ها برای مخاطب ایرانی خود از همه ی اقشار برنامه ریزی عمیق و دراز مدت کرده بود و از آن بهره برد.

در پایان باید گفت در زمانهایی که اعتماد کامل به برخی مسئولین نمیتوان داشت و تنها دل به رهبری و مردم سپرده‌ایم، مسئولین باید کاملا زیر ذره بین و پاسخگو باشند و ما نیز همچنان منتظریم و بدانید اگر بخواهید به نقاط قوت معدود خود که البته در شما وجود دارد، تکیه کنید به خطا رفته اید.

نکته دیگری که لازم به تذکر و اخطار است این که در شرایط فرهنگی کنونی کشور که تحت شدیدترین تهاجمات فرهنگی دشمن قرار داریم و هر بار فاز جدیدی در حمله به عفاف و حیای جوانان آغاز می شود و در آستانه انتخابات، کوچکترین تسامح و تساهل درحوزه فرهنگی صداوسیما را از شما نخواهیم پذیرفت و اگر به فضای بازسیاسی و واقع نگری فرهنگی معتقدید، نه در آستانه انتخابات بلکه در طول تمامی سالها معتقد باشید.»

دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۸
کد خبر : 11933
بازدیدها: 327

پاسخی بگذارید »