شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نامه ای به مادر سبز پوش جنگلهای البرز/نجات محیط زیست تنها راه حفظ آینده است

danesh دی ۷, ۱۳۹۴ ۰
نامه ای به مادر سبز پوش جنگلهای البرز/نجات محیط زیست تنها راه حفظ آینده است

دانش روز: سماء دهقانی پور دانش آموز کلاس پنجم دبستان شاهد قائم (عج ) هشتگرد در راستای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی نامه ای به مادر سبز پوش جنگلهای البرز نوشته است

به گزارش اختصاصی دانش روز سماء دهقانی پور در نامه اش آورده است: نمی دانم شاید تو هم از غمی که برای بشریت خورده ای این گونه از درون پوسیده ای ویا شاید ازداغ فرزندانت است که است که طعمه ی تبرتیز شده اند یا طعمه آتش دشمنی انسانها با تو و فرزندانت باعث شد که فدای مرزبندی انسانها شوید.

کاش می گفتی تا امروز تولد چند ستاره را در آسمان، شب تا صبح نظاره کرده ای ؟ و خاموشی چند خانه را نگریسته ای. ای مادر پیر جنگل، کاش میگفتی از رهگذرانی که در سایه ات از سوز آفتاب در امان مانده اند وخلوتگه چند مسافر بوده ای ودردو دل کدامین عابران را در سینه داری؟ کاش درک میکردیم که تو خانه امن حیوانات و آشیانه پرندگان هستی.

http://danesheroz.ir/wp-content/uploads/2015/12/654879609.jpg

مادر جنگلهای زیبای البرز ، من شما را زیاد ندیده ام فقط دوبار با خانواده ام در جنگل های گلستان به تفریح و گردش پرداخته ام. امروز به پاس تمامی خدمتی که به ما کرده ای بر پیکر نیمه خشکیده ات زخم ها دیده ام. می دانم ریشه تو بیشتر از هر انسانی به حفظ خاک سرزمینم و زیبایی کوههای البرز وبیکرانی دریای خزر کوشیده است. می دانم تو پاسداری هستی سبز قامت بر کوههای البرز سرزمینم.

من هرگز به نبود تو فکر نکرده ام که ارزش بودنت را بفهمم وقدر تورا بدانم . ای کهنسال سرسبز سرزمینم که قامتت نه تشنگی و نه از ستم بلکه از کوتاهی ما انسانها خم شده است. جنگل مهربانم تو داری قربانی این می شوی که ما نتوانستیم در تجدیدحیات تو جوانی وصفا وزیبایی ات را حفظ کنیم و قدر دان بلند قامتی تو باشیم . در خلوت خود بر عکسها سوخته و پریشانت غصه ها خواهم خورد.

ای آدما بیایید عهد ببندیم که نگذاریم سبزی و طراوت جنگلها قصه ای شود برای آیندگان. بیایید با جنگل آشتی کنیم و برای نجاتش فکری نماییم و در این دوران خشکسالی و بی آبی نسبت به قصور و کوتاهی مان به آلودگی محیط زیست، رها کردن زباله ها و بریدن تنه تنومند درختان چاره ای بیاندیشیم.

مادر جنگلهای البرز همیشه سبز بمان

سماء دهقانی پور دانش آموز کلاس پنجم دبستان شاهد قائم (عج ) هشتگرد

دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۸
کد خبر : 159682
بازدیدها: 993

پاسخی بگذارید »