چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

می دانید NetTop‌ چیست؟

28 danesheroz اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
می دانید NetTop‌ چیست؟

NetTop یک رایانه در ابعاد کوچک است که تمامی قابلیت‌های یک رایانه را در خود جای می دهد و به عنوان رقیب اصلی رایانه های رومیزی معمولی می باشد

به گزارش دانش روز به نقل از خبرگزاری دانشجو ، NetTop یک رایانه در ابعاد کوچک است که تمامی قابلیت‌های یک رایانه را در خود جای می دهد و به عنوان رقیب اصلی رایانه های رومیزی معمولی می باشد. علت نامگذاری این رایانه به این نام این است که NetTop از دو کلمه نت (Internet) و تاپ (Desktop) به معنای میزکار تشکیل شده است.

در مقایسه با رایانه های معمولی نت تاپ ها نه تنها کوچکتر ارزان‌تر و سبک‌ترند بلکه مصرف برق به مراتب کمتری هم دارند. یک نت تاپ در حدود ۲۳ وات برق مصرف می کند.

نت تاپ را می‌توان در پشت مانیتورهایتان نصب کنید که به نسبت کیس های بزرگ امروزی فضای کمتری را اشغال می کند البته می‌توان آنها را با استفاده از پایه روی میز قرارداد.

NetTop ها از لحاظ سیستم خنک کننده به دو بخش عمده دسته بندی می شوند: دسته اول در قسمت تهویه خود دارای فن و دسته دوم که فاقد فن هستند از فناوری هوای خنک استفاده می کنند.

البته لازم به ذکر است که طراحی نت تاپ ها به گونه ای است که بیشتر بر روی دستیابی‌های مبتنی بر وب تمرکز دارند تا انجام فعالیت های محاسباتی پیشرفته. بنابراین معمولا نسبت به کامپیوترهای شخصی همتای خود دارای قدرت پردازش و حافظه کمتری می باشند که این باعث اجرانشدن سریع و دقیق می شود.

همچنین با وجود اینکه کامپیوترهای امروزی کمتر بر روی رسانه های نوری مانند CD و DVD جهت ذخیره سازی تمرکز دارند، اما به طور کامل نمی توان آنها را نادیده گرفت و این در حالی است که بیشتر نت تاپ ها فاقد CD و DVD رام می باشند.

اجزا و ویژگی های یک نت تاپ:

قابلیت نصب سیستم عامل های ویندوزو لینوکس را دارا می باشند.

کارت شبکه مینیاتوری GB LAN و Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n

درگاه های USB 3.0 , HDMI

کارت خوان داخلی SD/SDHC/MS/MS Pro/MMC

درگاه های USB 2.0, DVI، صدا و میکروفون

استفاده از از هاردهای ۵.۲ اینچی یا SSD و حافظه DDR3

NetTop ها را می توان بر اساس توان آنها در ادارات، بانک ها، مدارس، شرکت های خصوصی، کارخانجات و در خانه مورد استفاده قرار داد.

دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۳
کد خبر : 17030
بازدیدها: 155

پاسخی بگذارید »