سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

میزبانی ایران از المپیاد یارانه و زیست در۲۰۱۷و۲۰۱۸

danesheroz1 مرداد ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
میزبانی ایران از المپیاد یارانه و زیست در۲۰۱۷و۲۰۱۸

دانش روز: رئیس مرکز پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش با اعلام اینکه ۱۱۴ شهر و منطقه کشور دارای این مراکز هستند، اظهار کرد: ۶۶۵ مدرسه استعدادهای درخشان در کشور فعال هستند

به گزارش دانش روز،  مهری سویزی با بیان اینکه پیش از انقلاب اسلامی تنها پنج مرکز پرورش استعدادهای درخشان در کشور وجود داشت، گفت:‌ پس از آن تا سال ۸۸ در سراسر ایران ۹۲ شهر دارای این مراکز بودند که این تعداد هم اکنون به ۱۱۴ شهر افزایش یافته است.

سویزی افزود: تیم های دانش آموزی شرکت کننده در المپیادهای بین المللی در سال ۸۹، سه طلای جهانی، در سال ۹۰ پنج طلای جهانی، در سال ۹۱ هفت طلای جهانی و امسال ۱۲ طلای جهانی به دست آوردند که نشان دهنده افزایش چشمگیر پیشرفت علمی کشور است.

رئیس مرکز پرورش استعدادهای درخشان با بیان اینکه اکنون بیش از ۱۱ هزار نفر در بنیاد ملی نخبگان نام نویسی شده اند، گفت: این بنیاد برای به کار گیری این استعدادها تلاش های بسیار را انجام می دهد.

سویزی افزود: امسال از ۳۶ نفر برتر کنکور ۱۹ نفر جزو استعدادهای درخشان هستند.

وی گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران در شش المپیاد جهانی شرکت می‌کند و تلاش می کنیم برای زبان و ادبیات فارسی نیز المپیاد بین‌المللی ایجاد کنیم.

سویزی افزود: ایران در سال ۲۰۱۷ میلادی میزبان المپیاد رایانه و در سال ۲۰۱۸ میزبان المپیاد زیست است.

رئیس مرکز پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به اینکه برگزاری المپیادهای علمی در سطح بین المللی سابقه ۵۳ ساله دارد، گفت: جمهوری اسلامی ایران تنها با ۲۷ سال سابقه شرکت در المپیادهای جهانی به این موفقیت ها دست یافته است.

منبع:پانا

سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۲
کد خبر : 47064
بازدیدها: 186

پاسخی بگذارید »