شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانشگاه آزاد کنکور جداگانه برگزار نمی‌کند:

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۳ قطعی شد

danesheroz1 آذر ۶, ۱۳۹۲ ۰
میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۳ قطعی شد

دانش روز: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری نخستین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو از اتخاذ چهار تصمیم مهم در این حوزه خبر داد و گفت: آنچه که مشخص است این است که دانشگاه آزاد آزمون جداگانه ای برگزار نمی کند

 به گزارش دانش روز، دکتر ابراهیم خدایی افزود: در این جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو ۴ تصمیم برای آزمون سراسری اتخاذ شد. 

وی افزود: پیش نویس آیین نامه اجرایی تهیه شد که این پیش نویس به هیات وزیران ارسال می شود. دلیل ارائه آن به هیات وزیران این است که موضوع در قانون آمده است. 

رئیس سازمان سنجش اظهار داشت: تصمیم دیگر نیز درباره تاثیر سوابق تحصیلی بود که تاثیر ۲۵ درصد سوابق تحصیلی برای کنکور ۹۳ قطعی خواهد بود. 

وی درباره رشته های دارای پذیرش با سوابق تحصیلی خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد رشته ها با سوابق تحصیلی پذیرش خواهند شد که این امر در دانشگاه آزاد بیش از ۹۳ درصد رشته ها خواهد بود. 

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شورا برگزاری متعدد آزمون ها را پذیرفت اما با توجه به اینکه در قانون سنجش و پذیرش مسئولیت سنجش با سازمان سنجش است اگر قرار باشد آزمون سراسری بیش از این یکبار در سال برگزار شود باید مسئولیت اجرای آن با سازمان سنجش باشد و با توجه به تصریح قانون کارگروهی در این زمینه تصمیم می گیرد.

وی افزود: این کارگروه درباره امکان برگزاری یک یا چند کنکور در سال بررسی هایی را انجام و نتیجه آن را به شورا ارائه می دهد و در نهایت شورا در این باره تصمیم قطعی می گیرد.

خدایی اظهار داشت: آنچه مشخص است این است که دانشگاه آزاد آزمون جداگانه ای برگزار نمی کند. 

منبع: مهر

چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۹
کد خبر : 76457
بازدیدها: 412

پاسخی بگذارید »