جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

میدل ‌ایست مانیتور: اسرائیلی‌ها هر ۳ روز یک کودک فلسطینی را می‌کشند

28 danesheroz خرداد ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
میدل ‌ایست مانیتور: اسرائیلی‌ها هر ۳ روز یک کودک فلسطینی را می‌کشند

دانش روز : آمارهای جدیدی که وزارت اطلاع‌رسانی تشکیلات خودگردان منتشر کرده نشان می‌دهد صهیونیست‌ها در ۱۳ سال گذشته ۱۵۱۸ کودک فلسطینی را کشته‌اند

به گزارش دانش روز ، پایگاه «میدل‌ایست مانیتور» با استناد به آمارهای رسمی منتشر شده، نوشته است که اسرائیلی‌ها در ۱۳ سال گذشته به طور متوسط هر سه روز یکبار یک کودک فلسطینی را کشته‌اند.

بنا بر این گزارش، آمارهای رسمی که وزارت اطلاعات تشکیلات خودگردان منتشر کرده، نشان می‌دهد صهیونیست‌ها از سپتامبر ۲۰۰۰ یعنی زمان آغاز انتفاضه دوم فلسطینی‌ها تا آوریل ۲۰۱۳ حداقل ۱۵۱۸ کودک فلسطینی‌ را به قتل رسانده‌اند. این بدان معنی است که در مدت ۱۳ سال هر سه روز یک کودک فلسطینی به دست نظامیان صهیونیست کشته شده است.

وزارت اطلاع رسانی تشکیلات خودگردان همچنین اعلام کرده است که در این مدت حداقل ۶۰هزار کودک نیز زخمی شده‌اند.

یکی از سخنگوهای این وزارتخانه می‌گوید: اول ژوئن روز جهانی مراقبت از کودکان است، اما کودکان فلسطینی هنوز هم تقریبا هر روز هدف حملات اسرائیلی‌ها و شهرک‌نشینان یهودی هستند.

در این گزارش اشاره شده است که میزان بازداشت کودکان فلسطینی در سال ۲۰۱۲ با رشد بی‌سابقه‌ای مواجه بوده است. از پایان سپتامبر ۲۰۰۰ تاکنون ۹۰۰۰ هزار فلسطینی زیر ۱۸ سال بازداشت شده و اکنون ۵۵۰ نفر از آن‌ها در زندان‌های اسرائیل به سر می‌برند که ۴۷ نفر از آن‌ها زیر ۱۶ سال سن دارند.

 

منبع : فارس

چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۵
کد خبر : 24093
بازدیدها: 132

پاسخی بگذارید »