چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مکان‌ هایی که ورود بچه‌ ها به آن‌جا ممنوع است!

danesheroz1 دی ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
مکان‌ هایی که ورود بچه‌ ها به آن‌جا ممنوع است!

دانش روز: یافته‌ های جدید دانشمندان نشان می‌دهد قرارگیری فرزندان تا قبل از ۲ سالگی در اتاق‌های بسته و یا تاریک باعث ایجاد ترس و کاهش رشد در آن‌ها خواهد شد

 به گزارش دانش روز، سرزنش و طرد کردن بچه‌ها باعث می‌شود آن‌ها به اتاقشان پناه ببرند و حتی ساعت‌ها در آن‌جا تنها بمانند، اما بر اساس یافته‌های دانشمندان تنهایی و کز کردن کودکان و گوشه گیری آن‌ها باعث ایجاد استرس، اضطراب و مشکلات قلبی در آن‌ها می‌شود.
بررسی‌ها نشان می‌دهند کودکانی که در سال‌های اولیه دوران ابتدایی قرار دارند، بهتر است رفت و آمدها‌یشان حتما با والدین باشد حتی اگر مسیر رفت و آمد آن‌ها کم است، یکی از والدین حتما باید او را همراهی کند.
نور و روشنایی منزل از دیگر نکات مهم و ضروری است که والدین تا قبل از ۹ سالگی باید به آن توجه کنند. زیرا کودکان در مکان‌های تاریک ایجاد دلهره و ترس می‌کنند و از میزان رشد شان کاسته می‌شود.
نتایج مطالعات نشان می‌دهند، دانشمندان با روان‌ شناسی از تعداد زیادی از زنان و مردانی که در بزرگسالی از مکان‌ها و یا اشیای مختلف می‌ترسیدند، دریافتند تنهایی در دوران کودکی، تنبیه و قرار گیری در محیط‌های تاریک از عوامل اصلی ترس و “دلهره” آنان محسوب می‌شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران
دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۸
کد خبر : 85801
بازدیدها: 272

پاسخی بگذارید »