سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

موفقیت معلم اسلامشهری در دهمین جشنواره ملی ایده‌های برتر

danesheroz آذر ۲۸, ۱۳۹۱ ۰

طرح معلم پژوهشگر اسلامشهری در دهمین جشنواره ملی ایده‌های برتر کشور، رتبه برتر را کسب کرد. فریده واحدی معلم و پژوهشگر مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر امروز   اظهار کرد: بنا بر اعلام رأی هیئت داوران دهمین جشنواره ایده‌های برتر که به میزبانی پارک علم و فناوری یزد برگزار شد، موفق شدم در بین ۱۱ [&hellip

طرح معلم پژوهشگر اسلامشهری در دهمین جشنواره ملی ایده‌های برتر کشور، رتبه برتر را کسب کرد.

خبرگزاری فارس: موفقیت معلم اسلامشهری در دهمین جشنواره ملی ایده‌های برتر

فریده واحدی معلم و پژوهشگر مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر امروز   اظهار کرد: بنا بر اعلام رأی هیئت داوران دهمین جشنواره ایده‌های برتر که به میزبانی پارک علم و فناوری یزد برگزار شد، موفق شدم در بین ۱۱ هزار طرح رسیده به دبیرخانه جشنواره به عنوان یکی از ۱۰ طرح برتر برگزیده و انتخاب شوم.

وی افزود: در آستانه هفته پژوهش، دهمین جشنواره ملی ایده‌های برتر کشور و همچنین هشتمین نمایشگاه اختراعات در پارک علم و فناوری یزد برگزار شد، در مراسم اختتامیه این جشنواره از برترین‌ها و برگزیدگان تجلیل به عمل آمد.

این پژوهشگر اسلامشهری ادامه داد: به گفته رئیس پارک علم و فناوری یزد، در جشنواره امسال بیش از ۱۱ هزار ایده به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که از بین آنها ۱۰ طرح برتر انتخاب شدند و طرح بنده با عنوان پودر لاستیک تولیدی برای لکه‌گیری آسفالت خیابان‌ها نیز به عنوان طرح برگزیده معرفی شد.

واحدی با اشاره به ویژگی‌های طرح خود تصریح کرد: با توجه به اینکه در سال ۱۳۸۵ موفق شدم تا پودر لاستیک بازیافتی در کشور را اختراع و به ثبت برسانم، تصمیم گرفتم که از این پودر در تولید آسفالت برای لکه‌گیری معابر استفاده کنم.

وی افزود: با توجه به اینکه هر ساله مبالغ هنگفتی از سرمایه‌های بیت‌المال و ملی کشور توسط شهرداری‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط صرف لکه‌گیری و نگهداری آسفالت شهری می‌شود به فکر استفاده از این ماده در استحکام‌بخشی به آسفالت معابر شهری، با هدف کاهش هزینه‌های آسفالت و لکه‌گیری معابر افتادم.

این محقق و پژوهشگر جوان تصریح کرد: با توجه به اینکه این طرح به صورت پایلوت و آزمایشگاهی تولید شده است، انتظار دارم تا مسئولان امر به نحو مقتضی زمینه‌های راه‌اندازی خط تولید انبوه این ماده ارزشمند را در داخل کشور فراهم کنند.

واحدی گفت: تاکنون از مراکز علمی و تولیدی کشورهای مختلف دعوت نامه‌های زیادی برای همکاری به دستم رسیده است، اما به خاطر حس میهن دوستی و برای خدمت به کشورم، حاضر به انجام این همکاری با بیگانگان نیستم.

مخترع اسلامشهری افزود: در نخستین جشنواره نوآوری و شکوفایی کشور، رئیس جمهور و برخی دیگر از مسئولان برای راه‌اندازی خط تولید انبوه این اختراع قول همکاری مساعد دادند، اما تاکنون بنا به دلایل واهی و دموکراسی اداری، هنوز این امر تحقق نیافته است و تنها آرزویم به سرانجام رساندن و تولید انبوه این محصول است.

فریده واحدی از جوانان بومی، فعال و با استعداد شهرستان اسلامشهر و دارای مدرک کارشناسی ارشد شیمی تجزیه است؛ وی در حال حاضر به تدریس درس شیمی در دبیرستان‌های زیرپوشش آموزش و پرورش اسلامشهر اشتغال دارد.

سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۱ - ۱۷:۱۷
کد خبر : 1313
بازدیدها: 222

پاسخی بگذارید »