سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

موفقیت تیم مذاکره کننده ایران در نتیجه حمایت رهبر و مردم بود

danesheroz1 آذر ۵, ۱۳۹۲ ۰
موفقیت تیم مذاکره کننده ایران در نتیجه حمایت رهبر و مردم بود

دانش روز: عضو شورای شهرکرج گفت: توافقات حاصله در مذاکرات تیم هسته ای ایران با ۱+۵ در نتیجه تلاشهای دیپلماسی اعضا و حاصل پشتیبانی رهبر و مردم از تیم مذاکره کننده بود

به گزارش دانش روز، میرابراهیم صدیق در گفتگو با خبرنگار دانش روز افزود: تیم مذاکره کننذه ایران در سایه حمایت رهبر و مردم برنامه های صلح آمیز هسته ای و حق غنی سازی ایران را به رسمیت درآورده و موفقیتی بس بزرگ برای ملت ایران بدست آورد.

صدیق در ادامه گفت: باید به این مسئله توجه داشت که آمریکا نه تنها در بحث غنی سازی هسته ای بلکه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران از بسیاری جهات تحریماتی برای ایران قائل شد اما برخلاف تصور آمریکا این تحریمات نه تنها محدودیتی برای ایران به وجود نیاورد بلکه پیامدهای مثبتی برای دانشمندان و دیگر عرصه های علمی داشت.

وی اظهار داشت: پس از جریان سازی آمریکا و اسرائیل در زمینه انرژی هسته ای آنها به دنبال این هدف بودند که ایران هراسی را گسترش دهند و زمینه همکاری دیگر کشورها با ایران را قطع کنند اما واقف شدند که تحریم ها نمی تواند اثری بر ملت ایران بگذارد و آنها نیز خود به نوعی به دنبال توافقاتی بودند. بسیاری از تحریمات از نظر اقتصادی مضراتی برای آنها داشت و استقامت و پایداری مردم نیز اهمیت این مسئله  را برای انجام مذاکره  تقویت بخشید.

صدیق در پایان گفت: در جوامع مردم سالاراگر حمایت مردم نباشد موفقیتی حاصل نمی شود و مردم با این شعار که انرژی هسته ای حق مسلم ماست در سایه دو عامل استقامت و اتحاد با ایستادگی در برابر تحریم ها بار دیگر به جهانیان حق مسلم خود را اثبات کردند.

سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۰
کد خبر : 76164
بازدیدها: 350

پاسخی بگذارید »