شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

موفقیت اجرای طرح زوج و فرد در البرز ۹۰ درصد بوده است

danesheroz اسفند ۱۵, ۱۳۹۱ ۰
موفقیت اجرای طرح زوج و فرد در البرز ۹۰ درصد بوده است

شهردار کرج گفت: طرح زوج و فرد در البرز به ۹۰ درصد هدفش رسیده است.

سید علی آقازاده ظهر دوشنبه در مراسم تجلیل از مجریان طرح ترافیکی کرج که در سالن همایش مجتمع فرهنگی ورزشی میلاد شهرداری کرج برگزار شد، اظهار داشت: از مجموع ترافیک جاده های کشور ۱۷ درصد آن در البرز است و سرانه داشتن سواری در البرز بیش از دو برابر میانگین کشوری است و اکثر آلودگی های شهرها بیش از ۷۵ درصد آن برای خودروها است.

شهردار کرج با اشاره به اینکه برخی از مسئولان قصد داشتن که در روزهای اول طرح زوج و فرد برخی مراکز استان را تعطیل کنند، اضافه کرد: حدود ۱۲ ساعت ماموران راهنمایی و رانندگی برای اجرای این طرح سرپا هستند و واقعاً انرژی بسیار زیادی را نیاز دارد.

آقازاده گفت: فردی فکر نمی کرد که اجرای این طرح در توان دستگاه های متولی باشد ولی طرح زوج و فرد با موفقیت اجرایی شد.

شهردار کرج تصریح کرد: اگر وجود رسانه های مسئول و دلسوز در کرج نبود این طرح با موفقیت اجرایی نمی شد.

وی با بیان اینکه اتوبوس واحدهای درون شهری تا مرز دو هزار نفر می تواند در روز مسافر جابه جا کند، اظهار داشت: با هماهنگی خوبی که با ناجا داشتیم ناوگان اتوبوس رانی و تاکسی رانی در خدمت اجرای این طرح بود.

آقازاده گفت: توانستیم بازوی اجرای خوبی برای مردم و نیروی انتظامی برای اجرای طرح زوج و فرد باشیم.

وی افزود: ترافیک کرج طی دو سال اخیر محدوده مرکزی کرج قفل بود و به سختی این ترافیک رفت و آمد می شد و همه دست اندر کاران رفت و آمد می کردند.

شهردار کرج تصریح کرد: روان بودن ترافیک در شهر کرج در طول تاریخ خودش بی سابقه است.

وی اظهار داشت:  شهرداری کرج طی سال اخیر ده پروژه تقاطع غیر همسطح را آغاز کرده است و در بودجه سال آینده هفت تقاطع غیر همسطح را دیده ایم و این نهضت باید ادامه داشته باشد.

کرج نیازمند ۷۰ تقاطع غیر همسطح دیگر است

شهردار کرج گفت: لازمه رفع معضل ترافیکی کرج و ایجاد رینگ روان این است که ۷۰ تقاطع غیر همسطح را داشته باشد و هم اکنون می توانیم این ادعا را داشته باشیم که بالای ۱۵ تقاطع غیر همسطح را در سطح کرج شروع و به اتمام رسانده ایم.

وی افزود: تا سال ۸۷ تعداد تقاطع غیر همسطح کرج چهار مورد بوده است ولی هم اکنون حدود ۱۵ تقاطع غیر همسطح در کرج اجرا و برخی به بهره برداری رسیده است.

آقازده اظهار داشت: همسطح سازی پیاده روها باعث می شود که پیاده روها از خیابان تردد نکنند و تا کنون توانستیم میزان تلفات عابران پیاده را کاهش دهیم.

وی افزود: ایجاد روشنایی، تعریض معابر، اضافه شدن جاده و آموزش شهروندان و حضور نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی در سطح معابر بسیار موثر بوده است و نقش مهمی در کاهش حوادث داشته است.

شهردار کرج گفت: شهرداری کرج با پلیس راهرو کمیته ای را برای طرح پارکبان و پارکومترهای مکانیزه تشکیل داده است.

وی گفت: یکی از نقاط ضعف کرج بی برنامگی در پارک های عمومی در معابر است و طرح پارک بان طرح موفقی نبود و این امر در اختیار شهرداری نیز نبود.

وی تصریح کرد: سه هفته پیش کمیته تشکیل شد تا سامانه پارکومتر با راهنمایی و رانندگی تشکیل شود و اگراین کار اتفاق بیافتد سال ۹۲ با یک سیستم قوی و منظم کنترل خودروها را در معابر عمومی خواهیم داشت.

شهردار کرج اظهار داشت: اگر بتوانیم سیستم پارکومتر را برای سال ۹۲ و نقش وظایف تفکیک و مشخص شود و پارکومترها در معابر مستقر و نصب شود در تسهیل رفت و آمد موثر است و ۳۰ درصد از ترافیک را می کاهد و درآمدی نیز حاصل می شود.

تقاطع غیر همسطح دانش آموز باید شب عید سال جاری راه اندازی می شد

وی با بیان اینکه تقاطع غیر همسطح دانش آموز باید شب عید سال جاری راه اندازی می شد، اضافه کرد: این طرح موانع بسیار زیادی داشت که ما هم ناراحت هستیم و امیدواریم هر چه زودتر موانع این طرح زودتر رفع شود.

آقازاده افزود: درست است که این مشکلات از جانب شهرداری نیست ولی از شهروندان عذر خواهی می کنیم.

شهردار کرج با بیان اینکه در فصل زمستان کرج با روزهای آلوده همراه بود، اضافه کرد: ولی این امر بی سابقه است به دلیل اینکه کرج به دلیل بادهای موسمی از غرب به شرق میزان آلودگی اش کم بود.

سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۷:۰۲
کد خبر : 8705
بازدیدها: 251

پاسخی بگذارید »