یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تعیین جریمه برای اپراتور سوم:

موضوعی در ارتباط با رایتل در دست بررسی نیست

danesheroz1 شهریور ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
موضوعی در ارتباط با رایتل در دست بررسی نیست

دانش روز: در حالیکه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاون حقوقی و پارلمانی وی اعلام کردند که موضوع تعیین جریمه برای اپراتور سوم تلفن همراه را به دلیل تاخیر در اجرای این پروژه در دست بررسی دارند، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی عنوان کرد: موضوعی در ارتباط با اپراتور سوم تلفن همراه در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در دست بررسی نیست

به گزارش دانش روز، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اوایل هفته جاری در نشست خبری با خبرنگاران از بررسی وضعیت اپراتور سوم تلفن همراه و لزوم حمایت از این پروژه خبر داد و تاکید کرد که این اپراتور به دلیل مسائل داخلی، فنی و مشکلات تحریم موفق به اجرای موفق این پروژه نشده است.

در همین حال علی اصغر عمیدیان معاون حقوقی و بین الملل وزیر ارتباطات نیز در این نشست خبری گفت: رایتل در خصوص علت عقب‌ماندگی پروژه نسل سوم تلفن همراه نسبت به تعهدات پروانه فعالیت خود، دفاعیاتی را در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مطرح کرده و این کمیسیون با توجه به دفاعیات این اپراتور در حال بررسی تعیین جریمه برای رایتل است.

وی با اشاره به تاخیر‌ متعدد اپراتور سوم تلفن‌همراه نسبت به تعهدات پروانه ای خود از جمله تاخیر در ایجاد پوشش جاده‌ای و شهری، اظهار داشت: طبق پروانه، این شرکت باید در سال اول قراردادی در تمام مراکز استان‌ها و در سال دوم قرارداد نیز در بخشی از جاده‌های کشور پوشش شبکه ایجاد می‌کرد که این کار را در حد تعهدات پروانه انجام نداده است.

به گفته عمیدیان در پروانه اپراتور سوم موبایل، به ازای هر میزان عقب‌ماندگی از تعهدات پروانه، جرایم نقدی و پروانه ای درنظر گرفته شده که رایتل موظف به اجرای آن است.

این در حالی است که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصریح کرده در حال حاضر موضوعی در ارتباط با اپراتور سوم تلفن همراه در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در دست بررسی نیست.

معاون نظارت و اعمال مقررات این سازمان گفت: بر تعهدات اجرائی اپراتور سوم تلفن همراه (رایتل) براساس پروانه صادر شده نظارت می‌شود.

حسن رضوانی افزود : تعهدات اجرائی و پوشش جاده‌ای اپراتور رایتل در پروانه‌اش به طور روشن و شفاف مشخص شده است و بر همین اساس موضوع  سرویس‌دهی و عمل به تعهدات این اپراتور پیگیری می‌شود.

وی تصریح کرد : در حال حاضر موضوعی در ارتباط با اپراتور سوم تلفن همراه در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات دردست بررسی نیست.

منبع:مهر

دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۶
کد خبر : 56433
بازدیدها: 234

پاسخی بگذارید »