پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی دانش روز: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

موضع مجلس شورای اسلامی درباره بی کفایتی آل سعود/دست های پشت پرده آمریکا در فاجعه منا

danesh مهر ۳, ۱۳۹۴ ۰
موضع مجلس شورای اسلامی درباره بی کفایتی آل سعود/دست های پشت پرده آمریکا در فاجعه منا

دانش روز: آل سعود مزدوران آمریکا هستند و می توان احتمال داد که دستور آمریکا بوده که این اعمال را انجام دهید تا آرام آرام موجب یاس و نا امیدی مردم مسلمان شوید

به گزارش دانش روز، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره فاجعه دردناک منا و کشته شدن حجاج ایرانی در رمی جمرات در گفتگو با خبرنگار دانش روز گفت: حادثه قبلی و حادثه اخیر در منا حاکی از بی کفایتی حاکمین سعودی و بی لیاقتی آنهاست، این حکام اگر چه نام خود را خادم الحرمین گذاشته اند اما خائن الحرمین هستند، پیش از این نیز صحبتی مبنی بر اینکه چرا بگوییم عربستان سعودی مطرح شد مگر اسلام و حرمین شریفین به آنها اختصاص دارد که این نام را بر آن کشور بگذاریم؟ بلکه باید گفت عربستان محمدی و اداره حرمین شرفین و خانه خدا باید با تمامی کشورهای اسلامی باشد و تعدادی به عنوان نمایندگان کشورهای اسلامی حرمین شریفین را اداره کرده و خانه خدا از دست این جنایتکاران خارج شود چرا که عربستان بی لیاقتی و بی کفایتی خود را کاملا نشان داده است.

حجت الاسلام مفید کیایی نژاد افزود: چه حادثه پیشین سقوط جرثقیل و چه حادثه منا کاملا می توانست با مدیریت صحیح انجام شود که این اتفاق رخ ندهد و ما نمی توانیم بگوییم که این مهم اتفاقی بوده است چرا که با کمی تحلیل متوجه خواهیم شد که دستی در کار بوده تا مردم مسلمان را نسبت به اعمال حج مایوس کنند تا در آینده این سیل جمعیت زائر وجود نداشته باشد.

وی اظهار داشت: آل سعود مزدوران آمریکا هستند و می توان احتمال داد که دستور آمریکا بوده که این اعمال را انجام دهید تا آرام آرام موجب یاس و نا امیدی مردم شده و آنها با حادثه های پیش آمده دچار ترس و وحشت شده و به خانه مشرف نشوند.

کیایی نژاد تصریح کرد: ما واقعا از کشورهای اسلامی گله مندیم، چطور این کشورها نام مسلمان بر خود نهاده اند و نسبت به حوادث پیش آمده در یمن و … بی تفاوت هستند، حداقل اگر پیامبر اکرم (ص) را قبول دارند رسول خدا می فرماید: کسی که سر از خواب نوشین صبحگاهی بردارد و به فکر ملت مسلمان نباشد مسلمان نیست. کشورهای اسلامی چگونه نام خود را مسلمان گذاشته اند و اینقدر بی تفاوت از کنار جنایات آل سعود می گذرند؟ از کشورهای اسلامی گله مندیم که به هیچ عنوان عکس العملی در برابر جنایات یمن نشان ندادند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خاتمه درباره موضع مجلس شورای اسلامی نسبت به حادثه منا گفت: پیامی که مقام معظم رهبری مبنی بر ۳ روز عزای عمومی اعلام کردند حاکی از عمق فاجعه ایست که در منا رخ داده و نشان از بی کفایتی عربستان است، در این راستا مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه و همزمان با آغاز فعالیت مجلس و ما نیز به عنوان نمایندگان مردم عکس العمل نشان می دهیم و بیانیه ای مبنی بر بی کفایتی و بی لیاقتی آل سعود ارائه داده تا تصمیمی برای آینده اداره خانه خدا گرفته شود.

جمعه ۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۸
کد خبر : 158098
بازدیدها: 884

پاسخی بگذارید »