دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

قرائتی:

موسسات قرآنی با انگیزه زدودن مهجوریت از قرآن فعالیت کنند

danesheroz7 تیر ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
موسسات قرآنی با انگیزه زدودن مهجوریت از قرآن فعالیت کنند

دانش روز:رییس ستاد اقامه نماز کشور گفت: موسسات مردمی قرآنی باید با انگیزه زدودن مهجوریت از قرآن کریم فعالیت های خود را دنبال کنند و البته در این راستا اخلاص را سرلوحه کارها قرار دهند.

به گزارش دانش روز،حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی اظهار داشت: موسسات مردمی – قرآنی باید توجه داشته باشند که صرف دریافت مجوز و تنها با هدف اخذ بودجه های دولتی نمی توانند در گسترش فرهنگ قرآنی موفق عمل کنند.
به گزارش روز شنبه خبرنگار معارف ایرنا، وی روز شنبه در پنجمین همایش مدیران موسسات فرهنگی قرآن و عترت کشور افزود: مدیران موسسات کارهای واجب را در اولویت قرار دهند و با این عقیده که قرارداد کاری آنها با خداوند است، به فعالیت های قرآنی بپردازند چرا که در غیر این صورت همواره باید برای دریافت بودجه به دنبال مسوولان باشند.
رییس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: متولیان موسسات قرآنی باید کلاس های قرآنی خود را به گونه ای برنامه ریزی و اداره کنند تا شیرینی قرآن را به همگان بویژه جوانان و نوجوانان بچشانند.
قرائتی اضافه کرد: در اداره کلاس های قرآنی بهره گیری از تفاسیر قابل فهم، قصه های قرآنی و تبیین مفاهیم قرآنی در مدت کوتاه و با بیان شیوا از اقدامات موثری است که خروجی و نتیجه آن می تواند حضور گسترده و با اشتیاق جوانان و نوجوانان در صفوف نماز و مسجد باشد.
پنجمین همایش مدیران موسسات فرهنگی قرآن و عترت کشور امروز – شنبه – با حضور سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین علی محمدی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد و از ۱۴ موسسه مردمی – قرآنی فعال تقدیر به عمل آمد

 

 

ایرنا

شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۹
کد خبر : 35065
بازدیدها: 268

پاسخی بگذارید »