پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

“مورچه لپ تاپ خور”

danesheroz2 خرداد ۲۲, ۱۳۹۲ دیدگاه‌ها برای “مورچه لپ تاپ خور” بسته هستند

دانش روز، بسته به اینکه در کدام ایالت زندگی می کنید، ممکن است یکی از گجت ها و تجهیزات الکترونیکی شما از کار بیفتد و احیانا یکی از مقصرها نیز موجودی باشد بنام مورچه های دیوانه!

به گزارش گروه علمی دانش روز، چنین اتفاقی (چه باور داشته باشید و چه نداشته باشید) ، در ایالتهای جنوبی امریکا در حال رخ دادن است! که در آنجا نوعی مورچه Raspberry Crazy Ants در حال گسترش وجود دارد که وسایل الکترونیکی و بوردهای کامپیوتری را مورد حمله قرار می دهند.

paratrechina.pubens.msside-617x416-580x391

برای اولین بار این مورچه در سال ۲۰۰۲ در تگزاس دیده شد و از آن زمان خود را در ایالتها و مناطق مجاور مانند می سی سی پی، لوئیزیانا و فلوریدا توسعه داده و خسارات زیادی به تجهیزات الکترونیکی و بورد کامپیوتری و لپ تاپ و … وارد آورد.

این نوع مورچه کوچک بوده و کمتر از یک اینچ (یک و هشت دهم یک اینچ هستند) بوده و لذا می توانند وارد سیستم های کامپیوتری و حتی موبایل هم شوند.

برخی گزارشها در دهه ۱۹۹۰s در فلوریدا از Nylanderia fulva که هم خانواده مورچه N.Pubens است، نام برده شده است.

نام “دیوانه” را روی این نوع مورچه بدلیل تخریبی که انجام می دهد، گذاشته اند که سعی می کند همه چیز را بخورد و در خوردن تجهیزات الکترونیکی منحصر بفرد است. مورچه دیوانه تقریبا هر چیزی را که لمس می کند، می بلعد و به همین خاطر در وسایل کامپیوتری، تجهیزات الکترونیکی به وفور دیده شده است.

مورچه دیوانه در حال حاضر در ۲۱ شهرستان تگزاس و ۲۰ شهرستان فلوریدا در جاهایی که توسط انسان تسخیر شده، زندگی می کند و در حالی که نیش اش علیه انسان ها مطرح نیست، هر ابزاری را مانند تلفن و موبایل و لپ تاپ و بورد الکترونیکی و حتی وسایل نقلیه تفریحی را مورد حمله قرار می دهد.

لبرون؛ مطالعات وسیعی در این زمینه انجام داده که در آوریل ۲۰۱۳ منتشر شد.

لبرون می گوید مردم در مقایسه با “مورچه های دیوانه “راضی به بازگشت مورچه های آتشین Fire Ants هستند چرا که مورچه های آتشین در باغچه زندگی کرده و مهربان تر بوده و اگر شما سر راه آنها ظاهر شده و راهشان را سد کنید، در برابرتان موضع می گیرند. مورچه های دیوانه در حال گسترش بوده و جنبه تهاجمی خیلی بیشتری نسبت به مورچه آتشین دارند و به همه چیز و همه جا حمله می کنند.

ط

چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۸
کد خبر : 25789
بازدیدها: 203

کامنت بسته شده است.