پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

موذی ترین سر درد های جهان را بشناسید!

danesheroz1 شهریور ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
موذی ترین سر درد های جهان را بشناسید!

دانش روز: دانشمندان به تازگی دریافته اند که نوع جدیدی از سر دردها به وجود آمده است که در نتیجه ی مصرف انواع داروهای مسکن توسط افراد ایجاد می شود

به گزارش دانش روز،  بر اساس جدیدترین پژوهش ها پزشکان دریافته اند که انواع  سردردها به دلایل مختلف وجود دارد از جمله سر دردهای میگرنی، سر دردهای عصبی، سر دردهایی که در نتیجه بیماری و تب ایجاد می شود، سر درد در نتیجه گرما زدگی و انواع دیگر سر دردها که هر کدام از این موارد باید شناسایی شده  و درمان خاص خود و یا مسکنی مخصوص تسکین آن نوع از سر درد توسط پزشک تجویز گردد.

گفتنی است: در موارد غیر ضروری و به طور مثال سر درد ناشی از کار و خستگی افراد بدون مراجعه به پزشک اقدام به مصرف برخی از مسکن های رایج در بازار می کنند و پس از مدتی به دلیل استفاده ی نادرست از مسکن برای تسکین درد، بدن آنها به آن مسکن مقاومت پیدا نموده،‌ فرد مجبور به استفاده از مسکن های قوی تر و در دوزهای بالاتر می شود.
بررسی ها نشان می دهد: پزشکان درمان سر درد را منوط به مدیریت آن توسط پزشک و درمان زودهنگام قبل از مزمن شدن  علائم می کنند.
همه روزه در دنیا هزاران هزار فرد دچار سر دردهای پیشرفته به خاطر مصرف داروهای مسکن غیر صحیح و با دوزهای اشتباه بدون تجویز پزشک می شوند.
درمان سر درد به ویژه در زنان جدی تر از مردان است زیرا شیوع سر درد در زنان ۵ برابر بیشتر از مردان است.

پزشکان توصیه اکید می کنند تا افراد بیشتر از ۲ الی ۳ بار در طول هفته از داروهای مسکن استفاده نکنند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۴
کد خبر : 57937
بازدیدها: 250

پاسخی بگذارید »