سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

موج گرما شهروندان دزفولی را خانه نشین کرد

danesheroz1 تیر ۴, ۱۳۹۲ ۰
موج گرما شهروندان دزفولی را خانه نشین کرد

دانش روز: با آغاز فصل تابستان و شدت یافتن موج گرفتن در خوزستان ، تردد شهروندان دزفولی در سطح شهر به ویژه در ساعات ظهر کاهش، و استفاده از وسایل خنک کننده دو چندان شده است

 

 

 

 به گزارش دانش روز، با آغاز تیر، بر شدت گرمای هوا در شهرستان دزفول افزوده شده و بیشتر شهروندان ساعات میانی روز را در خانه و استفاده از وسایل خنک کننده بسر می برند.
این گزارش حاکسیت در چند روز گذشته دمای هوا در برخی ساعات ظهر به بیش از ۴۵ درجه سانتگیراد نیز رسیده به طوریکه بیشتر شهروندان برای فرار از گرما در ساعات اولیه صبح کارهای روزانه خود را انجام می دهند.
همچنین در این ایام ساحل رودخانه دز، به ویژه در ساعات شب محل حضور خانواده هایی است که برای فرار از گرما ساعاتی را از منزل خارج شده و در کنار رودخانه سرد و زلال دز سپری می کنند.
با آغاز تعطیلات تابستان و شدت یافتن موج گرما، سفرهای تابستانه مردم خوزستان به مناطق خوش آب و هوای کشور آغاز شده است.
رییس اداره هواشناسی کشاورزی صفی آباد دزفول دمای هوای دزفول را بین ۲۷ تا ۴۶ درجه سانتیگراد در نوسان اعلام کرد و گفت: در سه روز گذشته حداکثردمای هوای دزفول به بالای ۴۵ درجه نیز رسیده است.
سید فاضل ضیایی اصل افزود:در چند روز گذشته دمای هوا در شهرستان دزفول افزایش یافته و پیش بینی می شود این شرایط تا چند روز آینده نیز ادامه داشته باشد.
برخی شهروندان دزفولی معتقدند دمای هوا در ساعاتی از روز در این شهر به ۵۰ درجه سانتیگراد و یا بیشتر از آن نیز افزایش یافته اما مسوولان به دلایلی از اعلام آن امتناع می کند.
با آغاز فصل گرما و شروع تیر ، استانداری خوزستان نیز در اطلاعیه ای به منظور کاهش مصرف انرژی در ساعات اوج مصرف و جلوگیری از قطع برق منازل مسکونی ساعات کاری اداری را از روز سه شنبه چهارم تیر از ساعت شش و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۴ و ۴۵ دقیقه بعدازظهر در روزهای شنبه تا چهارشنبه اعلام کرد.
در این اطلاعیه روزهای پنجشنبه همچنان تعطیل اعلام شده است.
منبع:پارسینه
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۷
کد خبر : 31766
بازدیدها: 181

پاسخی بگذارید »